Следобед са възможни валежи, главно от дъжд. По Черноморието ще духа силен вятър от север-североизток.

Максималната температура във Варна няма да надхвърли 6 градуса, съобщава Топновини.бг.

Морето остава бурно - 3-4 бала, в открито море 4-5. Температура на морската вода е 13-15 градуса.

Вижте снимки >>>

Според синоптиците дъждовно ще бъде времето и във вторник. Максималната температура остава ниска – 6 градуса, но вятърът ще утихне до умерен. В сряда ще се показва и слънце, а живакът ще достигне 12 градуса. Вятърът вече ще е слаб.

Плавателните канали на Пристанище Варна остават затворени.

Няма въведени ограничения по републиканските пътища в региона, но се препоръчва повишено внимание.

В областта ремонтни дейности се извършват по третокласния път Ивански- Арковна-Партизани, като преминаването се осъществява в едната лента.

57 произшествия са регистрирани във Варна и региона през изминалите три дни, свързани с лошата метеорологична обстановка, съобщи инж. Тихомир Тотев, директор на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Варна, цитиран от "Фокус".

Имало подадени сигнали за четири пожара, които са нанесли минимални материални щети.

Останалите сигнали са били за разчистване на паднали клони и дървета, както и за отводняване на шахти.

Тихомир Тотев каза още, че сигнали за отводняване са подадени и в Обзор, Камчия и Старо Оряхово.

Във Варна е бил подаден сигнал за паднало дърво върху два автомобила, като това е единственият инцидент с нанесени материални щети. Няма подадени сигнали за пострадали и загинали. Към момента обстановката във Варна и областта е спокойна.