Температурни рекорди в последния ден на годината
Рекордно високи температури са отчетени в редица градове у нас към 14.00 часа в последния ден на годината, съобщиха за БТА от НИМХ-БАН.
Температурни рекорди са отчетени и в други градове в страната - Велико Търново - 20,2 градуса, Благоевград - 18, Ахтопол - 18,5, Враца - 20 градуса, Добрич - 16,2, Драгоман - 17,1, Монтана - 17,2, Разград - 16,4, Шумен - 17,6. Нетипично горещото време се дължи на усилващия южен вятър, обясниха от БАН.
Синоптиците посочиха, че до 17.00 часа днес очакват още температурни рекорди и в други места у нас. Според прогнозите им на топлото време ще се радваме още два-три дни, тъй като на 2-3 януари през следващата година метеорологичната обстановка коренно ще се промени и температурите ще се понижат.