Термометрите в София са показали 19,7 градуса, като това е най-високата температура от 1970 година насам в столицата.

Температурни рекорди са отчетени и в други градове в страната - Велико Търново - 20,2 градуса, Благоевград - 18, Ахтопол - 18,5, Враца - 20 градуса, Добрич - 16,2, Драгоман - 17,1, Монтана - 17,2, Разград - 16,4, Шумен - 17,6. Нетипично горещото време се дължи на усилващия южен вятър, обясниха от БАН.

Синоптиците посочиха, че до 17.00 часа днес очакват още температурни рекорди и в други места у нас. Според прогнозите им на топлото време ще се радваме още два-три дни, тъй като на 2-3 януари през следващата година метеорологичната обстановка коренно ще се промени и температурите ще се понижат.

 
ИЗБРАНО