БГНЕС
Мъж оцеля по чудо в тежка катастрофа
Възрастен мъж оцеля по чудо в тежка катастрофа на международния бул. "България" в Русе.
На входа на града мъжът се е блъснал в електрически стълб, като в резултат от удара автомобилът му "Сеат" се е преобърнал по таван.
Стълбът е прекършен заедно с предпазната мантинела, а 65-годишният шофьор е останал затиснат в колата.
На мястото на инцидента веднага са пристигнали екипи на "Спешна помощ", полицията и Гражданска защита.
Шофьорът е бил откаран в болницата, където е установено, че е получил гръдна травма. Състоянието му е стабилно, казаха от лечебното заведение. Той е обяснил на медиците, че е диабетик. Предполага се, че му е прилошало, защото е паднало нивото на кръвната му захар.
Час след катастрофата на място дойдоха и екипи от общинското предприятие "Комунални дейности", за да нарежат падналия електрически стълб и да обезопасят кабелите. Стълбът ще бъде подменен с нов, обясниха общинските служители.