БГНЕС
Пиян Ромео от 8-ми клас буйства в училище
Пиян осмокласник буйствал в русенско основно училище, предаде БТА.
Информацията потвърди директорът на учебното заведение Йордан Йорданов. Към 9.00 часа тази сутрин 15-годишният Даниел Ботев викал и крещял по коридорите на училището, след което започнал да влиза и в класните стаи. Охраната обаче се намесила веднага и успяла да го укроти.
Поведението му беше неадекватно. Миришеше на алкохол. Каза ми, че е пил водка и уиски. Причината пък да се напие била любовна мъка по седмокласничка, която не му обръщала внимание, обясни директорът на училището. Заради инцидента била повикана полиция и кола на Спешна помощ, която откарала момчето в болницата, тъй като състоянието му се влошило от въздействието на алкохола.
Момчето, което било от ромски произход, постъпило преди две години в учебното заведение. Заедно с родителите си се преместило от павликенското село Михалци в Русе. Йорданов обясни, че и друг път Даниел имал провинения и тогава бил наказан на педагогическия съвет със "забележка". Сега учителите ще се съберат отново, но според правилника не можем да го накажем с преместване в друго училище, обясни директорът.
Поведението му беше неадекватно. Миришеше на алкохол. Каза ми, че е пил водка и уиски. Причината пък да се напие била любовна мъка по седмокласничка, която не му обръщала внимание, обясни директорът на училището. Заради инцидента била повикана полиция и кола на Спешна помощ, която откарала момчето в болницата, тъй като състоянието му се влошило от въздействието на алкохола.
Момчето, което било от ромски произход, постъпило преди две години в учебното заведение. Заедно с родителите си се преместило от павликенското село Михалци в Русе. Йорданов обясни, че и друг път Даниел имал провинения и тогава бил наказан на педагогическия съвет със "забележка". Сега учителите ще се съберат отново, но според правилника не можем да го накажем с преместване в друго училище, обясни директорът.