БГНЕС
Багери подеха новата част от Доходното сдание
Наетата от община Русе фирма започна разрушаването на недостроената нова част на Доходното здание, предаде БГНЕС.
Незавършената част на театралния комплекс се събаря съгласно решение на Общинския съвет от 2008 г., срещу което днес въстава част от опозицията в местния парламент и представители на граждански структури.
2,3 млн. лв. от изтегления от общината заем ще се използва целево за разрушаването на обекта и изграждането му до кота нула, тъй като отдолу според новия проект ще има подземни гаражи. Предвижда се на мястото да се изгради търговски комплекс.
Неправителствените организации Русенско младежко сдружение, Европейски младежки инициативи, "Бъдеще за Русе", както и Синята коалиция и ВМРО организират на 28 април протест срещу събарянето на недостроената част на Доходното здание. Според тях няма ясна концепция и разчети от страна на общината дали икономически разрушаването е изгодно и целесъобразно.
2,3 млн. лв. от изтегления от общината заем ще се използва целево за разрушаването на обекта и изграждането му до кота нула, тъй като отдолу според новия проект ще има подземни гаражи. Предвижда се на мястото да се изгради търговски комплекс.
Неправителствените организации Русенско младежко сдружение, Европейски младежки инициативи, "Бъдеще за Русе", както и Синята коалиция и ВМРО организират на 28 април протест срещу събарянето на недостроената част на Доходното здание. Според тях няма ясна концепция и разчети от страна на общината дали икономически разрушаването е изгодно и целесъобразно.