Завършват спортната зала до 2015 г.?
9-те милиона лева, обещани от бившия финансов мистър Симеон Дянков за доизграждане на Спортната зала може и да дойдат в Русе до края на годината.
Сумата обаче щяла да бъде преведена в случай, че има бюджетен излишък. В противен случай, парите щели да бъдат заложени в държавния бюджет за следващата година.
Градоначалникът уточни, че сумата ще бъде за подземните гаражи и тя ще отиде само и единствено за завършване на залата. Стоилов каза още, че не е предявяван иск за неустойката от 20 милиона лева, защото целта на Общината е да има зала.
„Ако заведем иск със сигурност няма да си получим парите веднага, а след време и не е ясно колко точно ще са те“ аргументира се градоначалникът. По думите му ако все пак се стигне до търсене на неустойка, това ще означава,че зала няма да има. Който е подписвал договора с братя Бобокови за изграждане на залата е защитил изцяло интересите на Общината, каза още Стоилов.
В момента общината не е собственик на отстъпеното право на строеж, тъй като теренът е апортиран в капитала на смесеното дружество и е заложен в българска банка.