Крадци на асансьорни части плъзнаха в Пловдив
Зачестяват кражбите на части от асансьори, установяват фирмите за поддръжка на съоръженията в града.
0
98
Крадат се само две устройства заради медната бобина в тях, обясниха от фирма "Асансьор 02" ООД, която поддържа около 200 елеватора в града, пише в. "Марица". Те вече съветват клиентите си да заключват входовете и да следят кой влиза в тях.
От началото на годината досега имаме 20 откраднати елмагнитни отбивачки от кабини и 6 спирачни елемента, уточни Петя Ангелова, офис мениджър във фирмата. Двете части не правят асансьора опасен за пътниците, тъй като при откачването на елмагнитната отбивачка вратата на асансьора не може да се отвори. А при липсващ спирачен елемент асансьорът спира.
Според специалистите двете части се крадат заради съдържанието на мед в тях. Проблемът е, че от тях може да се получи около 10 лв. на черно, но на живеещите във входовете купуването на нова част излиза около 200-300 лв., което е сериозен разход, коментира Ангелова от "Асансьор 02" ООД.
От началото на годината досега имаме 20 откраднати елмагнитни отбивачки от кабини и 6 спирачни елемента, уточни Петя Ангелова, офис мениджър във фирмата. Двете части не правят асансьора опасен за пътниците, тъй като при откачването на елмагнитната отбивачка вратата на асансьора не може да се отвори. А при липсващ спирачен елемент асансьорът спира.
Според специалистите двете части се крадат заради съдържанието на мед в тях. Проблемът е, че от тях може да се получи около 10 лв. на черно, но на живеещите във входовете купуването на нова част излиза около 200-300 лв., което е сериозен разход, коментира Ангелова от "Асансьор 02" ООД.