Минути преди 11 часа, шофьорът на луксозен Мерцедес губи управление и се удря в мантинелата на първия мост преди Витиня, съобщи телевизия Pro.bg. Желязото влиза през предната част на колата. Цели 15 метра мантинела минават през тялото на шофьора и излизат през задната част на автомобила.

Загиналият мъж е от Севлиево. Колата е със софийска регистрация и е на изплащане. Автомобилът се е движил с над 200 километра в час, не е установен спирачен път. Отчупена е 50 метра мантинела, здраво споена с болтове.

Ако преградата е липсвала, колата може би е щяла да полети в пропастта, чупейки високата преграда на моста, коментират пътни полицаи. Свидетели на инцидента няма. Няколко часа движението в района беше затруднено. Пожарникари и пътни полицаи обезопасяваха участъка.

180 души са загинали на пътя от началото на годината, сочи черната статистика. Ранените са 1970.