Мъжът, който бил на видима възраст от около тридесетина години, изтеглил 20 000 хонконгски долара (2578 щатски долара) от банкомат в петък вечер и в събота сутринта местно време започнал да раздава банкноти от по 500 хонконгски долара на посетителите на търговския център в квартала Уон Тай Син в града.

Полицията се намесила, когато мъжът вече бил раздал около 2000 долара и около него се струпала огромна тълпа.

Пред полицията мъжът, чието име не се съобщава, не посочил мотив за раздаването на парите. Той казал, че се чувства тъжен и че е изтеглил парите, за да си повдигне духа.