БГНЕС
По-скъп градски транспорт в София
От днес в София започва продажбата на по-скъпите талони за пътуване в градския транспорт.
С нови по-високи цени са и картите за студенти, пенсионери и хора с увреждания. Талоните за 10 пътувания поскъпват с 50 стотинки и ще се продават за 8 лева. Цената на талоните за 5 пътувания става 4.50 лева, комбинирания билет за наземен транспорт и метро пък вече ще струва 1.60 лева.
Цената на единичния билет остава непроменена – 1 лев.
От днес поскъпват картите за градския транспорт за студенти, пенсионери и хора с увреждания. Студентската карта за един месец за една линия ще е с 2 лева по-скъпа от досега, а за цялата градска мрежа студентите ще плащат 4.50 лева повече. Хората над 68 години ще плащат за карта за цялата градска мрежа 8 лева.
От днес започва и продажбата на нови карти за градския транспорт за по-дълъг период от време. Столичани ще могат да си купуват карти за шест месеца, както и за цялата година. Шестмесечните ще са с цена 250 лева, а едногодишните 500 лева. Градският транспорт в София и метрото днес, утре и в неделя се движат по празнично разписание.
Цената на единичния билет остава непроменена – 1 лев.
От днес поскъпват картите за градския транспорт за студенти, пенсионери и хора с увреждания. Студентската карта за един месец за една линия ще е с 2 лева по-скъпа от досега, а за цялата градска мрежа студентите ще плащат 4.50 лева повече. Хората над 68 години ще плащат за карта за цялата градска мрежа 8 лева.
От днес започва и продажбата на нови карти за градския транспорт за по-дълъг период от време. Столичани ще могат да си купуват карти за шест месеца, както и за цялата година. Шестмесечните ще са с цена 250 лева, а едногодишните 500 лева. Градският транспорт в София и метрото днес, утре и в неделя се движат по празнично разписание.