Действията на служителите от ГДБОП били предприети след проучване на сигнал за престъпна група, организираща доставка и разпространение на големи количества наркотици в София и страната.

Антимафиотите от отдел "Наркотици" задържали организаторите на групата. В лек автомобил "Фолксваген Голф" били засечени 31-годишният Л.М., криминално проявен, и 33-годишната Б.Б. - и двамата от София. По същото време в автомобил "Тойота" е спрян и арестуван 30-годишният Д.Х., осъждан за разпространение на наркотици.

При последвалите претърсвания в колите и жилищата им са намерени и иззети около 3 кг марихуана, амфетамин с общо тегло 2,5 кг, около 6000 таблетки екстази и 44 пакета с кокаин. Иззети са още голям брой мобилни телефони и големи суми пари. По случая е образувано досъдебно производство, тримата са задържани с полицейска мярка за 24 часа.