Това съобщи Павлинка Кацарова, началник на Регионалния инспекторат по образование, цитирана от "Фокус".

На този етап не съм изискала информация в кое училище се е случило това, но по-късно се очаква доклад, в който ще бъдат представени детайлите по случая, каза Кацарова. Тя уточни, че комисията, отговорна за провеждането на матурата е реагирала своевременно, извикани са родителите на зрелостника и те са го взели вкъщи, тъй като са преценили, че е при това положение е по-добре да не се явява на изпита.

По време на първата матура, която се проведе в началото на седмицата в Пловдив имаше и случай, при който ученик е решил да напусне зрелостния изпит за да се яви на изпит за шофьорска книжка.

Държавен зрелостен изпит по предмет по желание положиха днес 5 944 ученици в Пловдив. 165 зрелостници не са се явили.