Премиерът изтъкна, че с модернизацията на линията влаковете ще се движат със 160 км/ч. На въпрос за добавки за пенсионерите, Борисов коментира, че те ще станат ясни, когато се направят разчетите. „След като имаме разчета, на тези най-слаби социални слоеве ще се опитаме да помогнем, защото действително са зле. Много искаме това да се случи, но в разчетите на бюджета това ще стане ясно в средата на юни”, каза Борисов.

Министър-председателят се обърна към журналистите с думите: „Спрете да мрънкате и да ставате популисти и вие. Днес откриваме отсечка, в която се вливат 400 милиона лева в инфраструктурата. Откриват се работни места. Всичко това, като се задвижи в тази и следващата година – това са пари, милиарди, които влизат в държавата. Това ще даде възможност след това да се вдигнат и пенсиите, и заплатите”.