Това става ясно от точката, внесена за гласуване в извънреден порядък на днешната сесия, в която се иска освобождаването на Керин от Комисията по лихвоточките и от Съвета за управление на гаранционния фонд. В мотивите си, вносителите от групите на БСП, ВМРО-НИЕ и трите малки партии ССД, Граждански съюз за нова България и Земеделски съюз „Александър Стамболийски", са написали, че с действията си Димитър Керин уронва престижа на Общински съвет Пловдив.

Керин, който в началото на тази седмица обяви, че е дал съгласие да бъде кандидат за кмет на Атака в Пловдив, бе заснет миналата година да обгрижва фермата си в играта FarmVille във Facebook по време на дебатите за бюджета на града за 2010 година. Месец по-късно в общинския съвет бе внесено предложение Керин да бъде освободен от комисията по лихвоточките, за да има време да играе на воля във Фейсбук. С 20 гласа „за" и 19 „против" и „въздържали се", първоначално бе обявено, че предложението е прието. Няколко дни по-късно стана ясно, че по закон, за да бъде прието такова решение, е нужна подпрепата на минимум 26-има общински съветника.

Заради фермерските си прояви, наскоро Керин получи и „Златен скункс" от предаването „Господари на ефира".