Гонят общинар от комисии заради игра във Фейсбук
Общинските съветници от управляващата коалиция в местния парламент са вдигнали мерника на колегата си Димитър Керин от Атака, съобщи Дарик.
Керин, който в началото на тази седмица обяви, че е дал съгласие да бъде кандидат за кмет на Атака в Пловдив, бе заснет миналата година да обгрижва фермата си в играта FarmVille във Facebook по време на дебатите за бюджета на града за 2010 година. Месец по-късно в общинския съвет бе внесено предложение Керин да бъде освободен от комисията по лихвоточките, за да има време да играе на воля във Фейсбук. С 20 гласа „за" и 19 „против" и „въздържали се", първоначално бе обявено, че предложението е прието. Няколко дни по-късно стана ясно, че по закон, за да бъде прието такова решение, е нужна подпрепата на минимум 26-има общински съветника.
Заради фермерските си прояви, наскоро Керин получи и „Златен скункс" от предаването „Господари на ефира".