БГНЕС
21 лв. струва запълване на дупка, изчислиха общинари
Целта ни е да запълним основните дупки по градските магистрали, пречещи на движението в града.
Това обяви днес главният инженер на Общината Поля Паунова, цитирана от Plovdiv24.bg, по време на общинското инспектиране работата по запълване на улични дупки по ул. "Победа" в участъка между бул. "България" и бул. "Дунав".
Това е една от фрапантните 218 дупки в града, за които се налага да бъдат спешно запълнени. За целта са заделени 140 000 лв, а фирмата изпълнител е "Път Инженеринг". Поля Паунова, поясни етапите на работа по запълването на дупките. След фиксирането им, предстои изчистване и издухване на дупките със сгъстен въздух. След което, те ще бъдат запълнени с топла асфалтова смес. Главният инженер на общината, беше категорична, че ако не запълнят тези 218 дупки спешно, образувалите се пукнатини в асфалта, след първите по-силни дъждове ще се превърнат в кратери.
Стана ясно, още че работата ще продължи, не само по големите пътни артерии, а и по малките улици на града. Запълването на една дупка с 4 см. дебелина с асфалт струва на Общината 21 лв. без ДДС.
Поля Паунова е представила на "Път Инженеринг" целия списък с район "Северен", в който влизат всички проблемни места по пътната инфраструктура, подадени от местното ФБР, оглавявано от Сияна Кехайова. Изясни се, че на улица "Братя Обрейкови" в момента не може да се работи, поради, това че оттам минава трафикът, пренасочен, заради работата по бул. "България". Паунова бе категорична, че ще придружи представителите на фирмата изпълнител и в този участък, за да инспектира работата на ВиК и дргите дружества, които работят там.
"До края на месец април ще запълним всичките 218 дупки", обеща Поля Паунова.
Това е една от фрапантните 218 дупки в града, за които се налага да бъдат спешно запълнени. За целта са заделени 140 000 лв, а фирмата изпълнител е "Път Инженеринг". Поля Паунова, поясни етапите на работа по запълването на дупките. След фиксирането им, предстои изчистване и издухване на дупките със сгъстен въздух. След което, те ще бъдат запълнени с топла асфалтова смес. Главният инженер на общината, беше категорична, че ако не запълнят тези 218 дупки спешно, образувалите се пукнатини в асфалта, след първите по-силни дъждове ще се превърнат в кратери.
Стана ясно, още че работата ще продължи, не само по големите пътни артерии, а и по малките улици на града. Запълването на една дупка с 4 см. дебелина с асфалт струва на Общината 21 лв. без ДДС.
Поля Паунова е представила на "Път Инженеринг" целия списък с район "Северен", в който влизат всички проблемни места по пътната инфраструктура, подадени от местното ФБР, оглавявано от Сияна Кехайова. Изясни се, че на улица "Братя Обрейкови" в момента не може да се работи, поради, това че оттам минава трафикът, пренасочен, заради работата по бул. "България". Паунова бе категорична, че ще придружи представителите на фирмата изпълнител и в този участък, за да инспектира работата на ВиК и дргите дружества, които работят там.
"До края на месец април ще запълним всичките 218 дупки", обеща Поля Паунова.