48 са регистрираните бездомници в Пловдив, заяви шефът на „Социално подпомагане" Надя Танева. Шест от тях отказват да бъдат настанени където и да е, двама се издирват и за други двама има издадени заповеди за настаняване в Центъра за временно настаняване, но не са се явили, разказа Танева.

Според нея има бездомници, които просто не желаят да им се помага и даде пример с 52-годишната Гергана, която спеше по пейките на бул."Руски". Оказа се, че Гергана е от село Хвойна, където има къща и 2-ма синове, но настоява да получи жилище в Пловдив и не желае да се връща на село, разказа Танева.

Тя даде още един пример с бездомни мъж и жена от Пловдив, които били прибрани, изкъпани,обезпаразитени и настанени в Центъра за временно настаняване в квартал Гладно поле. Няколко минути след това съпрузите напуснали центъра с обяснението, че предпочитат да живеят в центъра на града.