Родни фенове танцуваха пред НДК в памет на Джако
Около стотина български почитатели на Майкъл Джексън танцуваха емблематичната "лунна походка" пред НДК, празнувайки деня на раждането на техния идол, съобщи БЛИЦ.
По подобен начин днешната дата бе отбелязана и в почти всички краища на света, където поклонниците на починалия преди два месеца Крал на попмузиката го имитираха организирано. "Майкъл е най-великият музикален изпълнител на всички времена. Никога няма да се роди човек, който едновременно да пее и танцува по този начин. Джако е нашият живот и смъртта му уби част от нас. Тя вече е минало и оттук нататък ще празнуваме рождения му ден като наш собствен", коментираха българските фенове на Краля по време на изявата си пред НДК, започнала в 13.00 часа днес. Кметът на Лас Вегас Оскар Гуудман вече обяви 29 август за "Ден на Майкъл Джексън". Днес там се очакваха поредица от концерти в негова чест. Страхотно шоу ще има и пред родния дом на Джако в градчето Гери, щата Индиана.