Това съобщават ДПА и ИТАР-ТАСС, на които се позова БТА. Според предварителната информация при сеанса лекарят е дал на пациентите си "коктейл" от психотропни вещества, чиито състав все още не е изяснен. Сигналът за тревога е подаден в събота вечерта от самата клиника, разположена в предградие на германската столица.
След пристигането си медицинските екипи са установили смъртта на 28-годишен пациент, а мъж на 59 години починал по-късно в болница.
Собственикът на клиниката - 50-годишен психиатър - е арестуван по подозрение в нанасяне на телесни повреди, довели до смъртта на двамата пациенти. Клиниката е специализирана в работа с наркомани, алккохолици, токсикомани и зависими от медицински препарати.