Осъдиха проститутка на обществено полезен труд
Проститутка ще полага обществено полезен труд в продължение на 3 години по 200 часа. 24-годишната жена беше осъдена от Русенския окръжен съд.
Труженичката засякла спрелия шофьор по бул. “България” в Русе и му предложила да се повеселят в кабината срещу 10 евро. Когато обслужила клиента, жената видяла къде е сложил портфейла си и го прибрала.
Обраният веднага позвънил на тел. 112 и разпознал крадлата на фотоалбум в полицията. Жената била издирена по горещи следи в района и не отрекла, че е задигнала парите на шофьора.
Пред съда обаче секструженичката обяснила, че униформени служители са я тормозили и заплашвали да признае вината си. Иначе тя взела парите на клиента като залог, защото той пък й бил прибрал мобилния телефон.
Това не е първият случай на обран чужденец от проститутки по пътя за Дунав мост, уточниха от полицията. Един от потърпевшите дори хукнал да гони обралата го дама със свалени гащи. Наредените по пътя момичета рядко работят без сутеньори. Понеже магистратите не могат да осъдят никого за проституция, практиката е жриците да бъдат наказвани за безделничество по текстове от Наказателния кодекс отпреди 50 години.