Двама от защитниците са подали молби с мотива, че са болни, а третият - Димитър Марковски, е поискал отлагане, защото по същото време е ангажиран с друго знаково дело в Шуменския окръжен съд - "Килърите", предаде БГНЕС.

Следващият опит процесът да тръгне във ВКС ще бъде направен чак на 4 април.

Според адвоката на семейство Белнейски Иво Найденов това е желание да се продължи агонията им с още 2 месеца. Той също е адвокат по делото в Шумен, но въпреки това дойде във ВКС днес и бе категоричен, че присъствието му със сигурност няма да бъде причина заседанието там да се отложи. Найденов припомни, че от всички заседания до момента по "Килърите" Димитър Марковски се явявал само на някои от тях.

"Очаквах да свърши всичко. На следващата дата мисля, че всичко ще бъде наред", коментира пък Фани Белнейска, майката на двете убити момичета, която също дойде в съда. Тя се надява присъдата и след третата инстанция да е като тази на предходните две и да се почувства свободна и де не мисли повече за нея.
"Но за мен никога няма да свършат нещата. Става въпрос за децата ми. Те са винаги с мен, никога не мога да спра да мисля за тях. За някои може би ще свършат нещата, но не и за мен", каза още майката с треперещ глас.

Самият Лазар Колев не пророни и дума.

На 23 ноември Пловдивският апелативен съд потвърди доживотната присъда без право на замяна, която през юни Пазарджишкият окръжен съд наложи на подсъдимия Лазар Колев. 31-годишният мъж бе признат за виновен за убийството на Росица и Христина Белнейски през 2006 г., което съдиите определиха като изключително тежко и с висока степен на обществена опасност.
Ако и ВКС потвърди наложеното на първите две инстанции наказание, Колев трябва да заплати на родителите на двете момичета обезщетение в размер на 400 000 лева.

"Има допусната съдебна грешка, без доказателства е осъден невинен човек", коментира след издаването на присъдата другият адвокат на Лазар Колев - Марин Марковски, баща на Димитър Марковски.
Днес Марковски-старши коментира пред "Фокус", че ще продължи да настоява пред върховните съдии за връщане на делото на първа инстанция заради допуснати процесуални нарушения. Той уточни, че на тази инстанция няма да се приемат нови доказателства или искания по същество, затова разчита съдебният състав да бъде мъдър и достоен и да върне делото за ново разглеждане.