Роди се бебе с тегло 8700 грама
Индонезийка роди 8.7-килограмово бебе, което се чувства добре, след като измъчило майка си при раждането, съобщи индонезийската болница, цитирана от АФП.
"Теглото на новороденото направи операцията изключително тежка", каза още той. Лекарят уточни, че бебето, което е 62 см, се чувства добре. "Това бебе наистина е невероятно. То плаче много по-силно от останалите бебета и все е гладно", продължава лекарят.
41-годишната майка Ани не е ходила на прегледи по време на бременността и имала диабет, което увеличавало опасността от раждане на по-голямо бебе от нормалното, допълва д-р Ситанганг. Първите й три деца тежали около 4 кг при раждането си.
Това е най-голямото бебе, родено в Индонезия, четвъртата по население държава в света с 235 милиона души. Предишният рекорд принадлежеше на бебе, тежащо 6.9 кг, което било родено през 2007 г.
Само с 400 грама по-леко пък е бебето-рекордьор на Колумбия - Джон Кастро Родригес, който се роди през 2007 година с тегло 6500 грама и височина 56 см. (на снимката)