Това съобщи за "Стандарт" шефът на пернишкия клон на "Български пощи" Иван Димитров. Пилотният проект вече работи успешно в 13 села в Благоевградско и Смолянско. От октомври услугата "Фарма пост" ще тръгне в цялата страна. Аптекарите ще разполагат със специални автомобили.
Бизнесът с лекарства ще се върти и в пощенските станции, разказа Иван Димитров. В селските клонове ще се отворят дрогерии. Хората няма да бият път до най-близкия град, за да си купят аспирин. В миниаптеките ще се продават освен хапчета и санитарни стоки, дори - гримове и дезодоранти.