Откраднатите кръвни проби били за сифилис, не за грип
Общо четири епруветки е открадната кръв в Разград - съобщиха от ОД на МВР-Разград. Оттам опровергаха първоначалната информация, че пробите са били за свински грип, предаде Дарик.
В колата на куриерската фирма, която е обрана за 30 минути, е имало само документи, един голям и трудно преносим пакет с дънки, който крадците не могли да измъкнат.
Пакетчетата с кръвните проби вероятно са объркани за опаковани мобилни телефони - обясниха запознати. Претърсени са близките кофи с боклук, защото се предполага, че разочаровани от находката си, крадците са изхвърлили пробите. Кръвта обаче не е открита. По случая се води досъдебно производство.