Закриват 1 и сливат 10 варненски училища
Да бъдат слети 10 варненски училища, а основното училище в село Константиново да бъде закрито. Това решиха след тричасово заседание общинските съветници от постоянната комисия по наука и образование във Варна.
Училището в село Константиново се закрива заради слетите паралелки и липсата на възможност за по-качествено обучение. Местните парламентаристи не се съгласиха с кметското предложение за закриването на вечерната гимназия “Добри Войников” и решиха тя да бъде слята с СОУ “Димчо Дебелянов”.
Основните доводи, изнесени за сливането на училищата са свързани с натовареността на училищните сгради, която се изчислява на база броят ученици. По норматив на дете трябва да има 7 квадратни метра, а в някои училища е 4 кв.м. Сградите, които са останали празни заради сливането обаче няма да бъдат приватизирани, тъй като съществува закон съгласно който сградите не се използват за други нужди.