БГНЕС
РЗОК изплати 1 млн. лв. на болницата в Русе
Преди ден са преведени парите за извършени дейности за месец август от РЗОК - Русе на МБАЛ - Русе.
Това каза изпълнителният директор на болницата д-р Минчо Вичев, предаде RuseInfo. Става дума за малко над 1 милион лева. Това е първият месец, в който имахме лимит и който беше крайно ограничен, тъй че този един милион ние го даваме за заплати изцяло, обясни той.
Вода и тока са платени от добавката, дадена в началото на месеца т. е. парите за март, април и май, дължими от НЗОК. Сега се очакват средствата за юни и юли. Засега не се знае кога ще пристигнат те, като предположенията са за края на октомври или ноември. Тогава ще могат да се разплатят с фирмите.
Бюджетът за септември и октомври обаче е крайно недостатъчен, за да работи МБАЛ - Русе нормално, каза още шефът на болницата. Засега строителството на новия АГ - комплекс е замразено, като там са потребни още 3.5 млн. лева. В същото време от Касата са превели 700 000 лева на другите болници в региона. Аптеките са взели 606 000 лева.
Вода и тока са платени от добавката, дадена в началото на месеца т. е. парите за март, април и май, дължими от НЗОК. Сега се очакват средствата за юни и юли. Засега не се знае кога ще пристигнат те, като предположенията са за края на октомври или ноември. Тогава ще могат да се разплатят с фирмите.
Бюджетът за септември и октомври обаче е крайно недостатъчен, за да работи МБАЛ - Русе нормално, каза още шефът на болницата. Засега строителството на новия АГ - комплекс е замразено, като там са потребни още 3.5 млн. лева. В същото време от Касата са превели 700 000 лева на другите болници в региона. Аптеките са взели 606 000 лева.