Пневмонии и манту върлуват в Русе
501 души са прегледани безплатно за туберкулоза в Русе. 55-ма от прегледаните са с положително манту.
0
114
Средно по 100 пациенти са преминалите през кабинетите на Медицинския център за пневмофтизиатрични заболявания в рамките на традиционната Седмица на отворените врати, съобщи Дарик. Състоянието им ще бъде следено около три месеца, след което отново ще бъдат подложени на изследвания. Проведената кампания е шеста за последните няколко години. Всички прегледани са попълнили специална анкета за риск от заболеваемост, а хората със съмнения са преминали допълнителни консулти. Безплатни прегледи за туберкулоза в Русе ще има отново през декември.
Двойно са се увеличили заболелите от остри респираторни заболявания за седмица, съобщиха пък от РИОКОЗ. Докато миналата седмица в определените за наблюдение кабинети са били регистрирани 112 случая, тази седмица те са 200. През миналата седмица са отбелязани и два случая на болни от стрептококов менингит-единият е в ЦДГ „Слънце” в русе, другият е в Щръклево. Един е заболял от вирусен менингит, един от варицела, 15 са случаите на ентероколит.
Двойно са се увеличили заболелите от остри респираторни заболявания за седмица, съобщиха пък от РИОКОЗ. Докато миналата седмица в определените за наблюдение кабинети са били регистрирани 112 случая, тази седмица те са 200. През миналата седмица са отбелязани и два случая на болни от стрептококов менингит-единият е в ЦДГ „Слънце” в русе, другият е в Щръклево. Един е заболял от вирусен менингит, един от варицела, 15 са случаите на ентероколит.