Голяма змия вся паника в блок в Пловдив, опитала се да влезе в апартамент на първия етаж
Смокът пълзял по етажите, малко по-късно е уловен
Чуйте статията:
Змия с дължина метър и половина вся паника в жилищен блок в пловдивския район "Западен" в Пловдив.
Влечугото не се крило, а напротив - опитало се да влезе в апартамент на първия етаж и в асансьора, след което пълзяло по етажите. 70-годишната жена, заснела змията, е в шок.
"С надигната глава искаше да влезе вкъщи, не се страхуваше от виковете ни", споделя тя пред bTV.
Според експерт става дума за смок мишкар.
Появил се за плячка - гризачи. Неокосените треви и вехториите в избите спомагат такива влечуги да се настанят в жилищни сгради.
"Смокът е пряка последица от неокосените и обрасли зелени площи около сградите. Надявам се това да бъде достатъчен повод да се вземат своевременни мерки за окосяване, почистване и премахване на бурените в района", коментират граждани, цитирани от местната медия "Марица".
Змията вчера следобед е уловена.