Обвинението е по повод на сблъсък на 3 юли 2010 година на д-р Тодоров с охранители на среща в Русе на министъра на здравеопазването д-р Ана-Мария Борисова с лекари от русенската колегия. Срещата на министъра е била с членове на Българския лекарски съюз, д-р Тодоров е носел свои предложения за развитието на здравната система, но не е допуснат от охраната, обясниха на пресконференцията.

Десните партии в Русе приемат обвинението на д-р Тодоров като преследване от прокуратурата на човек, който отстоява винаги упорито своята гражданска позиция, каза общинският председател на СДС Юлиян Гарелов. Десните партии в Русе смятат, че главният прокурор след проверката ще отмени обвинителния акт.

Съдебният процес по това наказателно дело е насрочено на 30 септември. Д-р Георги Тодоров е предложен за наградата "Златен ключ" за 2010 година като личност, най-активно търсеща информация - за негово разследване за корупция в здравната система, съобщиха на пресконференцията.