Десните скочиха в защита на обвинен лекар
СДС, ДСБ и ВМРО в Русе са изпратили отворено писмо до главния прокурор Борис Велчев, с искане за проверка проверка на обвинението от прокуратура за хулиганство на лекаря д-р Георги Тодоров.
Десните партии в Русе приемат обвинението на д-р Тодоров като преследване от прокуратурата на човек, който отстоява винаги упорито своята гражданска позиция, каза общинският председател на СДС Юлиян Гарелов. Десните партии в Русе смятат, че главният прокурор след проверката ще отмени обвинителния акт.
Съдебният процес по това наказателно дело е насрочено на 30 септември. Д-р Георги Тодоров е предложен за наградата "Златен ключ" за 2010 година като личност, най-активно търсеща информация - за негово разследване за корупция в здравната система, съобщиха на пресконференцията.