Android прави ”мобилна” революция в САЩ
Мобилният интернет трафик отчита ръст от 32% през март, като най-голям дял от смартфоните има Motorola Droid.
0
150
В Съединените щати се случва истинска Android революция - за първи път трафикът от гугълската платформа превиши този от iPhone. Мартенският трафик от 18 хиляди сайта и мобилни приложения е нараснал с 32%, по данни на AdMob, съобщава TechNews.bg.
Мобилният интернет трафик е генериран общо от 34 модела смартфони, като най-голям дял има Motorola Droid. Гугълският Nexus One е генерирал само 2% от трафика. В резултат, Android измества iPhone от първото място, като вече има дял от 46%, срещу 39% за нейния основен конкурент. На трето място е трафикът от BlackBerry със скромните 7%, следван от Palm WebOS с 3%.
На световния пазар обаче iPhone запазва лидерската си позиция с 46%, а Android има 25%. Платформата Symbian на Nokia държи 21% дял от мобилния трафик. Според Gartner, през 2012 година Symbian ще стане номер едно на пазара, следвана от Android.
Мобилният интернет трафик е генериран общо от 34 модела смартфони, като най-голям дял има Motorola Droid. Гугълският Nexus One е генерирал само 2% от трафика. В резултат, Android измества iPhone от първото място, като вече има дял от 46%, срещу 39% за нейния основен конкурент. На трето място е трафикът от BlackBerry със скромните 7%, следван от Palm WebOS с 3%.
На световния пазар обаче iPhone запазва лидерската си позиция с 46%, а Android има 25%. Платформата Symbian на Nokia държи 21% дял от мобилния трафик. Според Gartner, през 2012 година Symbian ще стане номер едно на пазара, следвана от Android.