Маскиран открадна автобус на градския транспорт
В 14.20 ч. на станция "Хладилника" е бил откраднат автобус на "Столичен автотранспорт", който изпълнявал курс по линия нр. 122.
През това време, по свидетелство на шофьора, мъж с качулка отворил първата врата, запалил двигателя на колата и потеглил с висока скорост.
Според GPS-системата автобусът се движел през кв. "Симеоново", с. Бистрица, с. Железница и бил спрян от препречила пътя му полицейска кола в местността "Ярема".
Според служителите на "Столичен автотранспорт", които преследвали автобуса с две коли на дружеството, на полицейския автомобил са нанесени щети при сблъсъка с автобуса. Крадецът и автобусът са задържани около 15.25 часа. Полицията работи по случая.
Вижте снимки