CEO-то на Intel нападна президента Обама
ИТ индустрията на САЩ я очаква неизбежен спад, ако правителството не промени политиката си.
0
48
Думите са на Пол Отелини, главен изпълнителен директор на Intel, казани са по време на речта му на Aspen Forum. "Правната среда в САЩ е станала толкова враждебна към бизнеса, че можем да очакваме неизбежна ерозия и спад - такива, каквито сега виждаме в Европа. Това е горчивата истина", е казал още Отелини, пише TechNews.bg.
“Ако правителството не промени политиката си, то следващото значително изобретение няма да е в САЩ. Нови работните места също няма да има”, продължава CEO-то на Intel. "До скоро изследователските центрове на САЩ нямаха равни на себе си, а американската ИТ индустрия изпреварваше останалите с едно поколение. Нито една страна не беше толкова привлекателна за стартъпи. Но, това вече не е така", заяви Отелини.
Шефът на Intel е недоволен от администрацията на президента Обама.
“Мисля, че те не разбират колко трудно се създават работни места. В резултат на техните действия, всеки бизнес в Америка сега трябва да се съобразява с такива изисквания, каквито не съм срещал през цялата си кариера. Ако тези променливи, вкл. данъците, получат точните стойности, то нови работните места няма са има. Но ако политиците вземат неправилни решения, хората няма да инвестират в САЩ. Те ще влагат парите си в други държави”, смята Пол Отелини.
Законите на САЩ принуждават компаниите да отделят огромни средства за плащане на високите данъци и за съблюдаване на всички правила, което не е повечето страни.
Критики към политиката на правителството отправи и бившата шефка на HP Карли Фиорина, която е кандидат за сенатор на републиканците. Тя също смята, че са необходими спешни мерки, за да остане конкурентоспособна американската хай-тек индустрия.
“Ако правителството не промени политиката си, то следващото значително изобретение няма да е в САЩ. Нови работните места също няма да има”, продължава CEO-то на Intel. "До скоро изследователските центрове на САЩ нямаха равни на себе си, а американската ИТ индустрия изпреварваше останалите с едно поколение. Нито една страна не беше толкова привлекателна за стартъпи. Но, това вече не е така", заяви Отелини.
Шефът на Intel е недоволен от администрацията на президента Обама.
“Мисля, че те не разбират колко трудно се създават работни места. В резултат на техните действия, всеки бизнес в Америка сега трябва да се съобразява с такива изисквания, каквито не съм срещал през цялата си кариера. Ако тези променливи, вкл. данъците, получат точните стойности, то нови работните места няма са има. Но ако политиците вземат неправилни решения, хората няма да инвестират в САЩ. Те ще влагат парите си в други държави”, смята Пол Отелини.
Законите на САЩ принуждават компаниите да отделят огромни средства за плащане на високите данъци и за съблюдаване на всички правила, което не е повечето страни.
Критики към политиката на правителството отправи и бившата шефка на HP Карли Фиорина, която е кандидат за сенатор на републиканците. Тя също смята, че са необходими спешни мерки, за да остане конкурентоспособна американската хай-тек индустрия.