Откриват ”Sofia Dance Week” с чаша вино
С джем сешън - танцова импровизация и музика на живо, започва подгряващата кампания на втория фестивал за съвременно танцово изкуство "Sofia Dance Week" - на 30 август от 18.00 часа в Борисовата градина.
"Миналата година имаше страшно много и страшно приятни хора, кучета, бебета, безкрайно много приказки и усмивки. . . Беше толкова хубаво, че никой не искаше да си ходи дори когато беше вече пълна тъмница. Надяваме се и тази година да се случи същата емоция," - казват инициаторите.
"Sofia Dance Week" е първият международен фестивал за съвременен танц у нас. Второто му издание ще се състои от 24 септември до 1 октомври. Организатор е Списание 1 с партньорството на БТК, Столичната община и Националната опера и балет. Участват едни от най-популярните световни танцови компании. Стремежът на организаторите е да превърнат "Sofia Dance Week" в престижно събитие в страната, което да намери своето трайно място в европейския и световния културен афиш.