14-ата поред за здравното заведение трансплантация е започнала към 2.30 ч., като присаденият орган е от 37-годишен донор, изпаднал в мозъчна смърт в пловдивска болница. Операцията е протекла нормално, като след приключването й рано тази сутрин реципиентът - 38-годишен столичанин, е преведен в Клиниката по анестезиология и реанимация с началник доц. Николай Петров. В момента пациентът е в стабилно състояние.