Bulphoto
Централна баня вече без ограда
Свалиха оградите пред Централната минерална баня в столицата.
От много години столичани и гостите не можеха да видят фасадата на банята, заради непрекъснатите ремонти и обновяване на фасадата от зората на демокрацията до наши дни. Ремонта на фасадата се извършва по проекта "Красива София" Идеите за използването на банята датират още от времето на кмета Янчулев, но едва в средата на юни тази година процедурата за откриване на концесия е одобрена от сегашния общински съвет. Обект на договора са северното и източното крило и два от вътрешните дворове. Идеята е там да се помещава модерен СПА център с ресторанти и кафенета. Останалата част от сградата ще подслони Музея на София, чието изграждане ще се финансира от общината.