Според Стефанов далаверата носи на търговците огромни печалби, върху които не се плащат данъци. "След драстичните разминавания в цените се оказва, че в хазната влизат точно 5 ст. от ДДС вместо 20% от 300 лева", каза той и пресметна, че тогава в бюджета биха влезли 60 лв. Стефанов се зарече пред БНР, че НАП ще събере данък печалба върху по-скъпата цена. По думите му, след свързването на информационните системи на НАП и митниците, данъчните вече засичат впечатляващи разминавания между цените, на които се обявява вносът, и цените, на които се търгува. Шефът на НАП призна, че агенцията му няма да успее да събере заложените в бюджета приходи, но вследствие на мерките, които се предприемат през последните дни, се очаква в хазната да влязат допълнително поне 500 млн. лв. Така вместо 3 млрд. лв., несъбраните приходи в края на годината ще са 2,5 млрд. лв.