Той ще се проведе в понеделник, 3 август, и е първият форум на чуждестранен Велик приорат в България. "Този жест е знак за високо признание за дългогодишната работа и постижения на Велик приорат България. Горди сме, че именно нашата страна бе избрана за домакин на Конвента на Велик приорат НАТО", съобщи г-н Румен Ралчев, Велик приор на Велик приорат България. На събитието ще бъде отбелязана и 60-годишнината от създаването на Северноатлантическия пакт и 5-годишнината от присъединяването на България към него.