Bulphoto
Нов монах живее в Басарбовския манастир
Нов монах живее от седмица в килиите на Басарбовския скален манастир, съобщи игуменът на светата обител архимандрит Емилиян.
Монах Атанасий пристигнал предната седмица от Поморийския манастир и вече се е настанил в построената съвсем наскоро битова сграда в двора на "Свети Димитър Басарбовски". Заедно с него там живее още един монах - Антоний.
От години в Басарбовския скален манастир не е имало монаси, а светата обител се обгрижва от архимандрит Емилиян, припомня вестник "Бряг".
В момента се изгражда втора битова сграда и на църквата "Свето Преображение Господне". Те ще бъдат завършени вероятно през следващата година със средства, спечелени по трансграничен проект с гюргевската епископия. Сумата, която ще бъде поделена между тях, е 1.5 милиона евро.
От години в Басарбовския скален манастир не е имало монаси, а светата обител се обгрижва от архимандрит Емилиян, припомня вестник "Бряг".
В момента се изгражда втора битова сграда и на църквата "Свето Преображение Господне". Те ще бъдат завършени вероятно през следващата година със средства, спечелени по трансграничен проект с гюргевската епископия. Сумата, която ще бъде поделена между тях, е 1.5 милиона евро.