Според посочените данни от потърпевшите, в офиса, намиращ се в сграда на трети етаж на ул. “Александровска”, е било проникнато за времето от 17.40 часа на 24 февруари до към 09.00 часа на следващия ден, когато една от служителките е отишла на работа и е открила, че е влизано.

На мястото на престъплението е изпратена оперативна група на МВР, която е извършила оглед и други процесуални действия, съобщи "Фокус".

Изяснено било, че в офиса е проникнато чрез отключване, после е изключена алармата, а в едно от помещенията е разбита каса в областта на заключващото устройство. Изясняват се липсите.

Обектът се е охранявал от частна фирма със СОТ. По случая е започнато досъдебно производство. Случаят се разследва.