Боклукчийските контейнери затрудняват движението, особено в двупосочните улици. Има дори случаи, когато съдовете са по средата на улицата, въпреки че мястото му е почистено, пише вестник "Утро”.

От фирма „Титан-АС”, която извозва сметта, прехвърлят топката към „Русе пъблик сървисиз”, като обясняват, че в техния договор не е вписано разриване на площадките. Това било задължение на снегопочистващото дружество.

От общината пък са категорични, че почистването на площадките за контейнерите е задължение на „Титан”, а осигуряването на достъп до тях на РПС. Идвете фирми са предупредени да си свършат работата, иначе ги чакат санкции.