Министерството на здравеопазването ще инвестира 2 милиона лева в изграждането на ново родилно отделение в местната болница.
То ще разполага със 100 легла. Бъдещите майки пък ще бъдат по две в стая заедно с бебетата си. Новата сграда напълно ще отговори на изискванията и за чужди пациенти.
Очаква се след откриването й в нея да се лекуват и раждат жени от Гюргево. Първото румънско бебе, което се роди в Русе, вече е факт. 30-годишната Аурелия Джордеску избра частна клиника, за да даде живот на второто си дете у нас.