Пет от големите избирателни секции в страната стартираха гласуването с бюлетини
В Добрич, Карнобат, Брусарци, Полски Тръмбеш и село Янково машинният вот изобщо не е започнал
В 5 секции в страната Централната избирателна комисия е решила още вчера да се премине към гласуване с хартиени бюлетини заради проблеми с машините. Това каза председателят на ЦИК Камелия Нейкова.
Петте секции са в Добрич, Карнобат, Брусарци, Полски Тръмбеш и село Янково.
Към момента се проверяват технически проблеми с машините за гласуване в секции 25, 26 МИР София, във Варна и Бургас, посочи Нейкова.
Тя уточни, че предстои да се установи от какъв характер са проблемите с тези машини.
Ако се наложи, ЦИК може да вземе решение за преминаване на тези места към гласуване с хартиени бюлетини.
Малко по-рано говорителят на ЦИК Цветозар Томов заяви, че За момента 8 машини за гласуване не работят, което било в рамките на очакваното, защото и на предишни машинни гласувания между 0.5 и 1 процент от устройствата са създавали някакъв технически проблем.
Вижте резултатите от предсрочния вот на живо с Dir.bg!
За да анализират първите официални данни от екзитполовете, реакциите на партийните лидери и политическото бъдеще на страната, от 19 до 21 часа на 11 юли в извънредното издание на видео подкаста "Директно в новините" гостуват социологът Васил Тончев, политолозите Тончо Краевски и Иван-Асен Иванов, журналистите Светослав Метанов, Елица Николова и Даниел Ненчев.ГЛЕДАЙТЕ ИЗВЪНРЕДНОТО ИЗДАНИЕ на "Директно в новините":
НАЙ
Полет от София за Лондон не е допуснат в небето на Чехия, ескортиран е от немски изтребители
Безследно изчезнаха трима от "Наглите", откриха само телефоните и колите им
Доклад на САЩ: Произволни убийства от държавни служители в България
Белият дом обяви в кой град в Аляска ще се срещнат Путин и Тръмп
18-годишен дрифтаджия се заби в мост в Костинброд (видео/снимки)
Размяната на територии с Русия е не само силно непопулярна в Украйна - тя е и незаконна
Белият дом обяви в кой град в Аляска ще се срещнат Путин и Тръмп
Орбан: Русия спечели войната в Украйна, Европа изглежда абсурдно и жалко
Доклад на САЩ: Произволни убийства от държавни служители в България
Украйна атакува ключова руска станция за доставка на нефт до Унгария, Словакия и Германия