Те представиха съвместна инициатива за изработване на градоустройствен план на зоната и поискаха от кмета и Общинския съвет по внимателно обсъждане на съдбата на кея, съобщи БНТ-Север.

Според Момчил Кастерлиев от РЕД е недопустимо да се действа прибързано и с лека ръка да се решава толкова съществен за града въпрос. Лидерът на СДС Юлиян Гарелов настоя за по-широко обсъждане на проекта сред гражданите на проекта.

Съветниците от десницата ще търсят контакт с колегите си от ГЕРБ, за да постигнат единодействие за бъдещето на пристанището. Разговорите ще продължат утре.