Коментари - Мъж загина на Витиня след удар с 200 км/ч | dnes.dir.bg
назад

Мъж загина на Витиня след удар с 200 км/ч

27-годишен млад мъж загина при тежка катастрофа на автомагистрала Хемус, станала вчера около обяд.

Обратно в новината

Коментари - Мъж загина на Витиня след удар с 200 км/ч | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

кеф кеф много ми е кеф такива хич не ги мисля

много ти е кеф ли?ти наистина си това което си написал-само с четири нули можеш да се оприличиш,нещастно човече жалко!

Жал ме е за всички вас, където пишете лоши коментари за момчето лека му пръст. Престанете комплексари!!! Това че е карал нова С класа не го прави престъпник. Мишки такива. А вие като избухвате с газовите си бутилки в колите по кръстовищата и катастрофирате заради трошките си дето едвам вдигате 80 и пречите на движението, некой казва ли ви нещо. ОФце такива!

много точно им го каза,Мартине!бог да прости момчето!

Добре,че сам е "тръгнал" към отвъдното,а не е "взел" със себе си и други хора,както често става.........

Бог да прости момчето. Нека не съдим загиналия човек. В една стара притча искали да убият една грешница с камъни. Един се изправил срещу тълпата и казал: Добре ще я убиете. Нека всеки, които не е извършил нито един грях да започне. Тълпата се разпръснала без нито един камък........... Мир на праха на Станислав! Не сме го познавали, нека не го съдим, нито него нито когото и да било , ако сме хора да сведем глава пред трагедията ! Моля !

Така...1. Не одобрявам карането със 200км в час по никакви пътища, дори и по германските аутобани. 99% за мене е виновна пътната настилка, 1% високата скорост.Този модел на ЕС-класата има уникални системи за безопастност - за подхлъзване, за насрещен обект, за приближаваща кола отстрани и така нататък. Според мен просто е попазнал в гадна настилка или е спукал гума, за да поднесе към мантинелата и да се удари. точно там настилката е отврат, минавам по 3 пъти в седмицата и колата ми подскача!!! отврат е и по Варненската магистрала и на Тракия също. 2. За тези които лаят, че имал скъпа кола и че карал с 200 - колеги, бучите щото нямате 2 лв в джоба!!!! ако некоя ваша роднина умре и ви остави като наследство 99 000лв - аз знам какво ше направите - ще теглите заем от още 1000лв, за да си купите кола за 100 000лв!така че, коплексалите сте вие. Бог да прости момчето, не го е заслужавал, но имайки предвид състоянието на пътищата - не се учудвам. у нас катастрофите стават не заради некадърност или технически проблем, а заради прекласните ни пътища!

Аз като любител шофьор съм чувал просто от някъде, че скоростта трябва да бъде съобразявана с пътните условия, ама може и да не е така.

Браво. Когато има повече ШОФЬОРИ в България, а по-малко шофьори тогава ще намалеят катастрофите в България. Защо този, който кара стара кола с 90 си мисли, че е по-безопасен от този който кара нова с 200. Километрите са важни, но по-важни са правилната преценка и качествата на човека.

Уникално изказване! Видите ли - момченцето на 27 години е ултраяк шофьор, колата била супер, но пътят бил лош и той бил виновен за катастрофата. Във всички случаи при самокатастрофиране е виновно единствено и само задкормилното устройство (изключвам случаите на внезапен технически проблем като пукане на гума и т.н.). Като пътните условия не са добри ще се съобразиш с тях, отделно се спазват и ограниченията на скоростта. Когато си мислиш, че си хванал Мойсей за жезъла обикновено финалът е този. Радостното в този случай е, че заради този безсмъртен шофьор не е пострадало друго МПС с наистина невинни хора (справка - Епщайн, който със същия модел безсмъртен Мерцедес уби двама човека и рани трима)

бог на тия не прощава,друг ги прибира,все пак това си е самоубийство...:):)))))

Е, какво значи да караш със скорост, съобразена с пътната обстановка и състоянието на пътищата. Това е тооолкова разтегливо понятие. Също като катаджийското "карал с несъобразена скорост-пукнал гума в дупка, карал с 30км/ч". Като завали дъжд по магистрала Тракия стават такива водни възглавници, че и с 90км/ч да караш може да те хвърли в съседното платно - изпитано е лично. Ами кръпките. Законът казва къде с колко км/ч е разрешено. А кръпките са вечни. Сещам се един път ходих до с.Кътина. Е, онемях. На един мост виждам знак за препятствия на пътя. И какво беше препятствието? Асфалтът беше станал на големи вълни и коловози. И вместо да го оправят - боднали знак. И с колко да карам там? Да слеза и да бутам колата ще е най-безопасно.

"180 души са загинали на пътя от началото на годината. Ранените са 1970.", а до края на годината остават още осем месеца. Накрая ще може да се отчете, че планът дори е преизпълнен. Едри, цветни и детайлирани плакати на тази и други зверски катастрофи поставени по пътищата на мястото до знаците за ограничения на скоростта дали ще налеят поне малко разум на водачите камикадзета. Вече знаем, че загиналият е бил изключително добър човек, любящ син и т.нт., но как да повярвам на това, след като седнал зад волана е забравил изведнъж за своите близки, а за останалите да не говорим. Бързай бавно е рекъл народът.

ficho666

Това,че момчето е било интелигентно,свестно,умно,добро и прочие не го оправдава за поведението му на пътя. Това няма нищо общо,ама нищо.Той пак си остава потенциален убиец. На такива като него макар и негласно а наум съм им го пожелавал това много пъти и не без причина. Причината е била техният косвен опит да ме убият в буквалния смисъл. На много като мен се е случвало да изпреварват колона от турски тирове които карат без дистанция в която да можеш да се мушнеш,когато някое добро и интелигентно,обичащо близките си и те него момче ти се навре на 50см зад колата и започне да ти пресвятка дълги къси. Ами в такъв момент е огромна вероятността да загубиш контрол и да се размажеш,макар и със 95,100 или 120. Защото моята кола колкото и да натискам педала повече от 130 вдига много трудно и имам чувството,че ще полети. Но на момчето отзад,чиято кола тази скорост я има за базик,едва ли му пука и едва ли осъзнава със своят интелигентен мозък,че застрашава живота ми и че моята кола не е като неговата.Тя толкова си може,а смятам и че е достатъчно. Лека му пръст на момчето и съболезнования на близките и приятелите!

17 години съм лекар. Хирург съм в Пирогов. 8 години съм бил в Бърза Помощ в страната и София. Ако знаете, колко останки на такива "шофьори" съм "събирал" по пътищата! Нищо не оправдава постъпката му! Ако беше сам на подготвена писта и в съответно подготвен автомобил - да! Ще си кажеш:"-Опита и не успя! Бог да го прости!" Но да караш такова "торпедо" на оживен път в "час-пик"? Това е тотално незачитане на чуждия живот! На ум ми идва единствено възможната квалификация - Камикадзе!

Карането с 200 е признак на тежко изпростяване и непреодолими комплекси. Какъвто и добър човек да е бил, като кара с 200 застрашава освен собствения си безсмислен живот и живота на други НЕВИНИ хора около него. За съжаление в Бг липсва полиция която да възпитава такива първобитни "добри" хора

Случилото се е трагедия. Но според теб този, който е монтирал е виновен. А този, който кара с 200 км/ч няма вина.....Винаги другите са виновни....

Аз не казвам за скоростта нищо, зашото и аз не удобрявам. Но си сложете ръка на сърцето и си признайте дали всички вие спазвате закона. Аз съм минавал по този участък със същата тази кола и с тази скорост и мога да ви кажа, че не тя е проблема.

Ми сега мантинелата я няма. Щом това е проблемът опитай да минеш там пак със същата скорост, може и да избегнеш летенето в пропастта.

Да, нарушавал съм закона. Ти си карал на същото място със същата скорост. И за теб това не е било проблем.Но както се вижда за твоя приятел е проблем. Да се търси вината в мантинелата е несериозно. Та нали покрай тая мантинела минават хиляди шофьори ?! Ако тя бе виновна значи хиляди щяха да загинат на това място.

Бог да го прости.Познавах го лично и мога да кажа,че рядко се срещат такива мъже като него.Честен,добър,искрен и много любящ син уважаващ родителите си и приятелката си.Незнае що е лъжа и кражба.Умен и интелигентен.Жалко,че така рано и безразсъдно си отиде.ПОКЛОН ПРЕД ПАМЕТТА ТИ МИЛИ СТАНИСЛАВЧО!!!

Много егоистична постъпка спрямо родителите, които толкова е уважавал!

То се видя колко умен и ителигентен е приятеля ти. Същото се отнася и за теб, ама Господ е събирач.

От почти всички, които писахте коментари България няма нужда. А от Станислав имаше. Такива, като него помагаха. Тук виждам, че говорите на него като поредния селяк с анцунг. Но грешите. Невероятно интелигентен, с огромна душа и невероятен бизнес нюх. Докато някой на 18-20 години още си бъркаха в носовете и майките им топлеха мляко този човек беше избрал насока, в която се развиваше. И по вайното е, че успя. Пойелавам на всички да са като него. Но уви много такива няма. А отностно катастрофата, ако мантинелата беше монтирана с малко акъл, днес щях да пия ракия с това момче. Кой малоумник ще поеме вина за това, че острия ръб на мантинелата е срещу посоката на движение. Дано инженера изградил този участък прочете това, да си скъса дипломата и да ходи да сее домати на село. Той са мо това може. Замълчете и оставете душата на Стани да почива

Виж, ти не си тоя който може да дава мнение България от кого има нужда и от кого - не. Още малко и ще ми кажеш, че се е засилил да кара като ненормален заради някаква национална кауза? Може да си е имал бизнес - ами хубаво, но си има закони, включително и такива за движение по пътищата. Той е решил че не важат за него - това са последствията. Въбще не става дума дали е карал Мерцедес или Москвич, нито за това дали е бил с анцуг или костюм. Извършил е нарушение, и по една щастлива случайност не е убил и други. Какво съчувствие искаш?

Приятелю, замисли се малко дали така би разсъждавал, ако този твой приятел, с който щеше да си пиеш ракийката, те беше качил да те закара или беше качил някой от другите си познати? Хич не ми дреме какъв е бил, колко интелигентен и тнт. Факта е един - пребила го е собствената му глупост, НИКОЙ ДРУГ! Добре е само, че е бил сам и не е нацелил някой.

аха, ти покраи другото и от пътно строителство разбираш, та даваш съвети да се късат дипломи... с кои краи трябва да е обърната според теб тая мантинела? и от кога имат тъп и остър краи? а дори и да я бяха направили като в германия да почва от асфалта и да се издига под ъгъл нагоре, пак нямаше да го отърве при тая скорост - щеше да излети като ракета от стартова рампа и да полети в пропастта... преди време някакви се възмущаваха как можело да има билборд до пътя, защото един се беше ударил в него и пребил... какво трябва да се направи - всички пътища да се оборудват като писта на формула 1, за може всеки да се изживява като михаел шумахер??

Лека му пръст! Добре, че не е имало други хора в колата. А за всички лаещи кучета - среден пръст. Аман от неможещи критици и говорители.

БОГ ДА ПРОСТИ ПИЧА! А ВИЕ ХЛЕНЧЕЩИТЕ,ПЛЮВКОВЦИ НЕ СТЕ НАРУШАВАЛИ ЗАКОННИТЕ И СТЕ БЕЗГРЕШНИ ЛИ? МАЙ ВА Е ЯД,ЧЕ Е КАРАЛ НОВ МЕРО? ОСВЕН ДА ХРАЧИТЕ И ДА СЕ САМОСАЖАЛЯВАТЕ КАКВИ ЖАЛКИ,НИЩОЖНИ ОТРЕПКИ СТЕ ДРУГО МОЖЕТЕ ЛИ? МАЙ НЕ СИ ЗАДАВАТЕ ВЪПРОСА,ЧЕ МОЖЕ ДА Е ИЗНИКНАЛ НЯКАКЪВ ПРОБЛЕМ...АМИ ОТ КЪДЕ ТОЛКОВА МОЗЪК У ЗАВИСТЛИВИ ЗЛОБАРИ КАТО ВАС?АКО СЕ ПРЕДВИЖВАТЕ С ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ ИЛИ СТЕ С УЧУКАНИ БРИЧКИ Е ЯСНО ЗАЩО СТЕ ТОЛКОВА ЖАЛКИ ПОДОБИЯ НА ХОРА. НЕ СЕ РАДВАЙТЕ НА ЧУЖДОТО НЕЩАСТИЕ,А СИ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИ. ЗАЩО НЯМА ЕДИН НОРМАЛЕН ПЪТ В БГ,ЗАЩО НЯМАМЕ ЕДНА МАГИСТРАЛА? АМА НА ВИЕ СТЕ НА ПРИНЦИПА ЩОМ СЪМ ЗЛЕ И НА ВУТЕ ДА МУ ВЛЕЗЕ! ЗАГИНАЛИЯ ПОНЕ Е БИЛ МЪЖ И СИ Е ЗАМИНАЛ,КАТО ТАКЪВ,А ВИЕ СИ ОСТАВАТЕ ЖАЛКИ НИЩОЖНИ НЕПРОКОПСАНИЦИ. А ОНЯ ПОСЕРКО КОЙТО ПИТА КОЙ ЩЕ ПЛАЩА МАНТИНЕЛАТА....А ТИ КОГА ЩЕ ВЛЕЗЕШ В ЛУДНИЦА?

АМИ ПИЧ,НИЩО ЛИЧНО,АМА КАТО КАЗВАШ ЧЕ НЯМАМЕ ПЪТИЩА КАТО ХОРАТА,ЩО КАРАТЕ ТАКА.НАЛИ НЕ Е ВСЕ ЕДНО ДАЛИ ЩЕ СЕ НАМЛАТИШ В МАНТИНЕЛАТА С 200,ИЛИ С 90.ДАЙ БОЖЕ ВСЕКИМУ ДА КАРА НОВ МЕРЦЕДЕС,АМА МИСЛЯ ЧЕ АКО БЕШЕ КАРАЛ С 90,КОЛАТА ЩЕШЕ ДА ГО СПАСИ.А И ПЕДАЛА НЕ СМЕ МУ ГО НАТИСНАЛИ НИЕ,НАЛИ.АМИ АКО ИМАШЕ ДРУГИ С БРЧКИ КАКВО,ЩЯХА ДА СА ВИНОВНИ ЧЕ КАРАТ БАВНО.АМИ КАТО СЕ ОГЛЕДАМ ПО ПЪТИЩАТА,МАСОВО ТЕЗИ С МЕРО КАКТО ТИ КАЗВАШ НЕ СПАЗВАТ ПРАВИЛАТА.АМА ТО НЯМА ОГРАНИЧЕНИЕ ЗА ТЯХ,НЯМА СТОП,НЯМА НИЩО.АМА ИМА ЗАКОНИ НА ФИЗИКАТА И ГРАВИТАЦИЯТА,КОИТО СЕ УЧАТ В СЕДМИ-ОСМИ КЛАС.ТОВА Е.СЕДНЕТЕ,ПРИПОМНЕТЕ СИ ФИЗИЧНИТЕ ЗАКОНИ,И ЩЕ ВИ СЕ ИЗЯСНАТ МНОГО НЕЩА. БОГ ДА ПРОСТИ ТОЗИ НЕЩАСТНИК

Боже колко комплекси имало по този свят:):) Без коментар... Що така бе баце, така много скоро ще си намериш куршума / майстора / мантинелата. Знаеш ли колко нахакани гъзенца като теб и този Безсмъртния с мерджалника са си отишли млади и зелени, а? Ако искаш да знаеш и аз 2008 имах една Омега 2.5 V6 175HP и с нея съм правил 235 по Тракия, само за да пробвам дали двигателят е ОК, но на прав участък след разклона за Пазарджик и при почти никакво движение, т.е. МИСЛЯ С ГЛАВАТА СИ при какви условия това става оптимално безопасно! И един съвет от мен: ако намалите комплексите си и нивото на гъзареене, ще намалите и без това високата смъртност сред популацията на баровелите!!! Просто се превърнете в нормални хора! Ще подобрите и своя живот, и тоя на околните.

Ей мухльо (ДО ВСИЧКИ ПЛЮЕЩИ МИШОЦИ),ако на мястото на мантинелата беше жена ми и детето ми с полото,тогава какво ще ми кажеш, а?Тогава щеше да резбереш какво е мъж и какво е беззаконие, просто ще те гръмна и ще те изям със салата,вярвай ми.Голям мъжкар излезе пък и представата ти за мъж май е леко извратена.Като си такъв пич хвани твоя мерцедес и ходи се трепи и ти като него,ще оценим мъжкото в теб,бъди сигурен,а жена ми е дететто ми ще живеят малко по спокойно като знаят че един такъв като тебе си е заминал.Ти господ ли си какво си?Майка ти знае ли какви ги дрънкаш тук а?Що не идеш в Германия да се ежиш така,пък да видим какво ще ти се случи като отнесеш мантинелата и случайно оцелееш?Аман от боклуци като теб,слава богу достатъчно сте прости и има достатъчно мантинели,та сами да се чистите...пфу...

А АКО жена ти ме засече в лявата лента, и се смажем, кой ще яде салатата тогава? Кво е тва АКО? Човека си е заминал сам!

Нв викай!И без тва няма кой да те чуе.Ти си като оня вчера,дето ми беше запушил колата на един паркинг и ми искаше 5 лева да ми я изкара.Забележи-не да си махне неговата,а да изкара мойта.Аман от нахалници...

Когато чета коментарите на такива пръдльовци се убеждавам, че наистина сме се превърнали в една зомбирана, безполезна и жалка нация. Може би има някакво решение да се оттървем поне от такива дебили - в някакво определено време (предварително добре разгласено) да се разреши преминаването на определения участък със скорост кой колкото може, На постигналия най-високата скорост оцелял да се присъди титлата "български мъжкар" и да му се разреши да се снима в компанията на всики известни фолк-диви.

Няма пътища в България, щото шефовете на тия с мерцедесите изнесоха парите за пътища. И не, не сме комплексирани ние. Малко хора си купуват мерцедес, защото знаят предимствата и недостатъците на колата и са я избрали. В сравнение с други коли, мерцедесите са бракми, ама българинът нали обича да плаща за емблема...Комплекси, комплекси.

Ти първо чети какво ти казват хората, пък тогава, ако не те е срам, си пиши глупостите.

Поне като христяни можеше да напишете лека му пръст, ама понеже всички българи са киселяци и форумни мишоци, а ако това беше ваш брат или приятел. а Вие не сте ли грешни?

Сещам се за скорошен случай с Румънеца(Румънеца и Енчев), чиито баща е чакал присаждане на орган. И се е наложило от София по-най-бързия начин да стигнат Варна. За 3ч да стигнат до Варна....това става само с много висока скорост. Човекаът си призна за привишенията и се извини, че му се е наложило да го направи и че ще си понесе всички сакнкции. Така, че е възможно в някакъв малък процент от случаите високата скорост да е оправдана

Прав си! Възможно е, затова който има мозък да кара нормално, освен в такива критични ситуации

Жалко,жалко за родителите мъката е хилядократно по голяма от загубата на колата,а вий упреквате момчето!Няма безгрешни хора-ВСИЧКИ СМЕ СМЪРТНИ !

И какво?Доволни ли сте след като оплюхте човека?Нещо промени ли се?НЕ..!Не заради такива като него няма да се оправи нашата държава,а заради такива като вас...Не познавате,не знаете какво е станало обаче обидите веднага ги сътворявате...

На всяка крачка комплексари,сноби,байганьовци позната българска картинка. Този шофьор си е намерил това което е търсил. За някой неща да се чудиш,да се смееш или възмущаваш!!!??? Ето един пример: Онзи ден посетих новия МОЛ,един мъж на около 50 години помъкнал 6-7-8 килограма банани да ги примерят и да сложат стикер,момчето което мери му обяснява,че може само по около1 кг на клиент,тоя като почна да моли момчето,чак приплаква и казва ,че отвън в колата го чакали оше 5 човека,та да има за всички и други глупости,бави ,губи времето ,чак ми стана срамно как може да има толкова недостойни и нахални хора.А те не са малко,същите като тоя бай Ганьо са и в автомобилите по пътищата и къде ли не.Унижението в което изпадат за няколко кила банани е показателно за възрастен човек и семето което вече е посял да се размножават и дават прираст на нацията ни. Ужас , срамота и резил! Ще се оправим на куково лято както казва народа.

Я ни осветли всички тука тогава по въпроса?

да бе верно и колко достоен точно е бил

бавно е карал, видите ли , ако се беше засилил с 250 е тогава щеше да е безсмъртен

То там май наклона е обратен, както и на ужасно много други места в България. Включително и по новия път Перник-Кулата, който май затова и не беше обявен за магистрала.

И какво като е обратен, някой насила ли го е карал да нарушава правилата? Всеки си мисли, че правилата не важат за него. Само, че законите на физиката няма как да се нарушат. Няма да казвам "жалко за човека", защото каквото попитало такова се обадило.

Gledkata naistina ne beshe priqtna...Jalko za momcheto :(

Мен ме интересува, кой ще плати разходите по възтановявянето на мантинелата и други разходи и загуби възникнали от тази неразумна постъпка. Можеби всички ние пак.

Не познавате човека, не знаете защо е бързал толкова, не знаете как е спечелил парите си, но всички го оплюхте набързо и сигурно сте доволни... Той не беше някаква мутра, а един от достойните българи, които правеха нещо смислено в тая държава, макар и толкова млад! Почивай в мир!

Ми що не е фанал самолет,кат е бързал?Доколкото знам Мерцедесите още не могат да летят.И кво са му виновни другите,дето евентуално е щял да утрепе?Все пак мир на праха му...

Защото, за да отлети частен самолет са му поискали 2000-3000 евро. (някаква такава сума беше с 2 цифри)

Няма оправдание за това, че е карал с 200+ км в час? За къде е бързал, за митницата да освободи тира, за концерта, който ще изнесе (не попада тук), да прибере оборота от мола, за срещата с приятели?

Мой човек, на магистралата ограничението е 130, а той е карал с 200. Нищо не му дава право да бърза. Не е спазил правилника, застрашил е живота на останалите участници в движението. Как си е изкарал парите не е важно, важното е, че с малоумната си постъпка е сложил край на всичко.

120 по новия закон

Не намирам за нужно да съжаляваме този млад човек. Той не е ценял живота си, защо ние да го правим?! Едно е положително в тази ситуация, не е поставил в опасност живота на други невинни хора...Бързал или не, законите са за всички и трябва да се спазват (особенно тези на физиката)!!! И аз като всички не съм безгрешен на пътя, но се опитвам да преценявам ситуацията и да действам с един ход напред, защото превенцията и съобразителността е по-важна от това каква кола караш, колко бързи реакции имаш.

Малоумник,то моето комби вдига 200 на магистралата,с такава кола,поне 250 трябва за да се утрепEш красиво!!:):)))))))

Ти си пълен идиот.

И сега пак катаджиите ще са виновни

Станишев е виновен.

и ченгето дебне в касък а на някое село да те хване без колан,с изгасен фар,липса на желетка, и кви ли не....... който е решил да се трепе -..........................................................................

Jalko za momcheto

200 километра? мале, мале

3 в 1: безсмъртен състезател + хубава кола + лоша пътна настилка очаквано трагична комбинация