Мъж загина на Витиня след удар с 200 км/ч
27-годишен млад мъж загина при тежка катастрофа на автомагистрала Хемус, станала вчера около обяд.
Обратно в новинатаКоментари - Мъж загина на Витиня след удар с 200 км/ч | Днес.dir.bg
Коментари
кеф кеф много ми е кеф такива хич не ги мисля
Жал ме е за всички вас, където пишете лоши коментари за момчето лека му пръст. Престанете комплексари!!! Това че е карал нова С класа не го прави престъпник. Мишки такива. А вие като избухвате с газовите си бутилки в колите по кръстовищата и катастрофирате заради трошките си дето едвам вдигате 80 и пречите на движението, некой казва ли ви нещо. ОФце такива!
Добре,че сам е "тръгнал" към отвъдното,а не е "взел" със себе си и други хора,както често става.........
Бог да прости момчето. Нека не съдим загиналия човек. В една стара притча искали да убият една грешница с камъни. Един се изправил срещу тълпата и казал: Добре ще я убиете. Нека всеки, които не е извършил нито един грях да започне. Тълпата се разпръснала без нито един камък........... Мир на праха на Станислав! Не сме го познавали, нека не го съдим, нито него нито когото и да било , ако сме хора да сведем глава пред трагедията ! Моля !
Така...1. Не одобрявам карането със 200км в час по никакви пътища, дори и по германските аутобани. 99% за мене е виновна пътната настилка, 1% високата скорост.Този модел на ЕС-класата има уникални системи за безопастност - за подхлъзване, за насрещен обект, за приближаваща кола отстрани и така нататък. Според мен просто е попазнал в гадна настилка или е спукал гума, за да поднесе към мантинелата и да се удари. точно там настилката е отврат, минавам по 3 пъти в седмицата и колата ми подскача!!! отврат е и по Варненската магистрала и на Тракия също. 2. За тези които лаят, че имал скъпа кола и че карал с 200 - колеги, бучите щото нямате 2 лв в джоба!!!! ако некоя ваша роднина умре и ви остави като наследство 99 000лв - аз знам какво ше направите - ще теглите заем от още 1000лв, за да си купите кола за 100 000лв!така че, коплексалите сте вие. Бог да прости момчето, не го е заслужавал, но имайки предвид състоянието на пътищата - не се учудвам. у нас катастрофите стават не заради некадърност или технически проблем, а заради прекласните ни пътища!
Аз като любител шофьор съм чувал просто от някъде, че скоростта трябва да бъде съобразявана с пътните условия, ама може и да не е така.
Браво. Когато има повече ШОФЬОРИ в България, а по-малко шофьори тогава ще намалеят катастрофите в България. Защо този, който кара стара кола с 90 си мисли, че е по-безопасен от този който кара нова с 200. Километрите са важни, но по-важни са правилната преценка и качествата на човека.
Уникално изказване! Видите ли - момченцето на 27 години е ултраяк шофьор, колата била супер, но пътят бил лош и той бил виновен за катастрофата. Във всички случаи при самокатастрофиране е виновно единствено и само задкормилното устройство (изключвам случаите на внезапен технически проблем като пукане на гума и т.н.). Като пътните условия не са добри ще се съобразиш с тях, отделно се спазват и ограниченията на скоростта. Когато си мислиш, че си хванал Мойсей за жезъла обикновено финалът е този. Радостното в този случай е, че заради този безсмъртен шофьор не е пострадало друго МПС с наистина невинни хора (справка - Епщайн, който със същия модел безсмъртен Мерцедес уби двама човека и рани трима)
Е, какво значи да караш със скорост, съобразена с пътната обстановка и състоянието на пътищата. Това е тооолкова разтегливо понятие. Също като катаджийското "карал с несъобразена скорост-пукнал гума в дупка, карал с 30км/ч". Като завали дъжд по магистрала Тракия стават такива водни възглавници, че и с 90км/ч да караш може да те хвърли в съседното платно - изпитано е лично. Ами кръпките. Законът казва къде с колко км/ч е разрешено. А кръпките са вечни. Сещам се един път ходих до с.Кътина. Е, онемях. На един мост виждам знак за препятствия на пътя. И какво беше препятствието? Асфалтът беше станал на големи вълни и коловози. И вместо да го оправят - боднали знак. И с колко да карам там? Да слеза и да бутам колата ще е най-безопасно.
"180 души са загинали на пътя от началото на годината. Ранените са 1970.", а до края на годината остават още осем месеца. Накрая ще може да се отчете, че планът дори е преизпълнен. Едри, цветни и детайлирани плакати на тази и други зверски катастрофи поставени по пътищата на мястото до знаците за ограничения на скоростта дали ще налеят поне малко разум на водачите камикадзета. Вече знаем, че загиналият е бил изключително добър човек, любящ син и т.нт., но как да повярвам на това, след като седнал зад волана е забравил изведнъж за своите близки, а за останалите да не говорим. Бързай бавно е рекъл народът.
Това,че момчето е било интелигентно,свестно,умно,добро и прочие не го оправдава за поведението му на пътя. Това няма нищо общо,ама нищо.Той пак си остава потенциален убиец. На такива като него макар и негласно а наум съм им го пожелавал това много пъти и не без причина. Причината е била техният косвен опит да ме убият в буквалния смисъл. На много като мен се е случвало да изпреварват колона от турски тирове които карат без дистанция в която да можеш да се мушнеш,когато някое добро и интелигентно,обичащо близките си и те него момче ти се навре на 50см зад колата и започне да ти пресвятка дълги къси. Ами в такъв момент е огромна вероятността да загубиш контрол и да се размажеш,макар и със 95,100 или 120. Защото моята кола колкото и да натискам педала повече от 130 вдига много трудно и имам чувството,че ще полети. Но на момчето отзад,чиято кола тази скорост я има за базик,едва ли му пука и едва ли осъзнава със своят интелигентен мозък,че застрашава живота ми и че моята кола не е като неговата.Тя толкова си може,а смятам и че е достатъчно. Лека му пръст на момчето и съболезнования на близките и приятелите!
17 години съм лекар. Хирург съм в Пирогов. 8 години съм бил в Бърза Помощ в страната и София. Ако знаете, колко останки на такива "шофьори" съм "събирал" по пътищата! Нищо не оправдава постъпката му! Ако беше сам на подготвена писта и в съответно подготвен автомобил - да! Ще си кажеш:"-Опита и не успя! Бог да го прости!" Но да караш такова "торпедо" на оживен път в "час-пик"? Това е тотално незачитане на чуждия живот! На ум ми идва единствено възможната квалификация - Камикадзе!
Карането с 200 е признак на тежко изпростяване и непреодолими комплекси. Какъвто и добър човек да е бил, като кара с 200 застрашава освен собствения си безсмислен живот и живота на други НЕВИНИ хора около него. За съжаление в Бг липсва полиция която да възпитава такива първобитни "добри" хора
Случилото се е трагедия. Но според теб този, който е монтирал е виновен. А този, който кара с 200 км/ч няма вина.....Винаги другите са виновни....
Аз не казвам за скоростта нищо, зашото и аз не удобрявам. Но си сложете ръка на сърцето и си признайте дали всички вие спазвате закона. Аз съм минавал по този участък със същата тази кола и с тази скорост и мога да ви кажа, че не тя е проблема.
Ми сега мантинелата я няма. Щом това е проблемът опитай да минеш там пак със същата скорост, може и да избегнеш летенето в пропастта.
Да, нарушавал съм закона. Ти си карал на същото място със същата скорост. И за теб това не е било проблем.Но както се вижда за твоя приятел е проблем. Да се търси вината в мантинелата е несериозно. Та нали покрай тая мантинела минават хиляди шофьори ?! Ако тя бе виновна значи хиляди щяха да загинат на това място.
Бог да го прости.Познавах го лично и мога да кажа,че рядко се срещат такива мъже като него.Честен,добър,искрен и много любящ син уважаващ родителите си и приятелката си.Незнае що е лъжа и кражба.Умен и интелигентен.Жалко,че така рано и безразсъдно си отиде.ПОКЛОН ПРЕД ПАМЕТТА ТИ МИЛИ СТАНИСЛАВЧО!!!
От почти всички, които писахте коментари България няма нужда. А от Станислав имаше. Такива, като него помагаха. Тук виждам, че говорите на него като поредния селяк с анцунг. Но грешите. Невероятно интелигентен, с огромна душа и невероятен бизнес нюх. Докато някой на 18-20 години още си бъркаха в носовете и майките им топлеха мляко този човек беше избрал насока, в която се развиваше. И по вайното е, че успя. Пойелавам на всички да са като него. Но уви много такива няма. А отностно катастрофата, ако мантинелата беше монтирана с малко акъл, днес щях да пия ракия с това момче. Кой малоумник ще поеме вина за това, че острия ръб на мантинелата е срещу посоката на движение. Дано инженера изградил този участък прочете това, да си скъса дипломата и да ходи да сее домати на село. Той са мо това може. Замълчете и оставете душата на Стани да почива
Виж, ти не си тоя който може да дава мнение България от кого има нужда и от кого - не. Още малко и ще ми кажеш, че се е засилил да кара като ненормален заради някаква национална кауза? Може да си е имал бизнес - ами хубаво, но си има закони, включително и такива за движение по пътищата. Той е решил че не важат за него - това са последствията. Въбще не става дума дали е карал Мерцедес или Москвич, нито за това дали е бил с анцуг или костюм. Извършил е нарушение, и по една щастлива случайност не е убил и други. Какво съчувствие искаш?
Приятелю, замисли се малко дали така би разсъждавал, ако този твой приятел, с който щеше да си пиеш ракийката, те беше качил да те закара или беше качил някой от другите си познати? Хич не ми дреме какъв е бил, колко интелигентен и тнт. Факта е един - пребила го е собствената му глупост, НИКОЙ ДРУГ! Добре е само, че е бил сам и не е нацелил някой.
аха, ти покраи другото и от пътно строителство разбираш, та даваш съвети да се късат дипломи... с кои краи трябва да е обърната според теб тая мантинела? и от кога имат тъп и остър краи? а дори и да я бяха направили като в германия да почва от асфалта и да се издига под ъгъл нагоре, пак нямаше да го отърве при тая скорост - щеше да излети като ракета от стартова рампа и да полети в пропастта... преди време някакви се възмущаваха как можело да има билборд до пътя, защото един се беше ударил в него и пребил... какво трябва да се направи - всички пътища да се оборудват като писта на формула 1, за може всеки да се изживява като михаел шумахер??
Лека му пръст! Добре, че не е имало други хора в колата. А за всички лаещи кучета - среден пръст. Аман от неможещи критици и говорители.
БОГ ДА ПРОСТИ ПИЧА! А ВИЕ ХЛЕНЧЕЩИТЕ,ПЛЮВКОВЦИ НЕ СТЕ НАРУШАВАЛИ ЗАКОННИТЕ И СТЕ БЕЗГРЕШНИ ЛИ? МАЙ ВА Е ЯД,ЧЕ Е КАРАЛ НОВ МЕРО? ОСВЕН ДА ХРАЧИТЕ И ДА СЕ САМОСАЖАЛЯВАТЕ КАКВИ ЖАЛКИ,НИЩОЖНИ ОТРЕПКИ СТЕ ДРУГО МОЖЕТЕ ЛИ? МАЙ НЕ СИ ЗАДАВАТЕ ВЪПРОСА,ЧЕ МОЖЕ ДА Е ИЗНИКНАЛ НЯКАКЪВ ПРОБЛЕМ...АМИ ОТ КЪДЕ ТОЛКОВА МОЗЪК У ЗАВИСТЛИВИ ЗЛОБАРИ КАТО ВАС?АКО СЕ ПРЕДВИЖВАТЕ С ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ ИЛИ СТЕ С УЧУКАНИ БРИЧКИ Е ЯСНО ЗАЩО СТЕ ТОЛКОВА ЖАЛКИ ПОДОБИЯ НА ХОРА. НЕ СЕ РАДВАЙТЕ НА ЧУЖДОТО НЕЩАСТИЕ,А СИ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИ. ЗАЩО НЯМА ЕДИН НОРМАЛЕН ПЪТ В БГ,ЗАЩО НЯМАМЕ ЕДНА МАГИСТРАЛА? АМА НА ВИЕ СТЕ НА ПРИНЦИПА ЩОМ СЪМ ЗЛЕ И НА ВУТЕ ДА МУ ВЛЕЗЕ! ЗАГИНАЛИЯ ПОНЕ Е БИЛ МЪЖ И СИ Е ЗАМИНАЛ,КАТО ТАКЪВ,А ВИЕ СИ ОСТАВАТЕ ЖАЛКИ НИЩОЖНИ НЕПРОКОПСАНИЦИ. А ОНЯ ПОСЕРКО КОЙТО ПИТА КОЙ ЩЕ ПЛАЩА МАНТИНЕЛАТА....А ТИ КОГА ЩЕ ВЛЕЗЕШ В ЛУДНИЦА?
АМИ ПИЧ,НИЩО ЛИЧНО,АМА КАТО КАЗВАШ ЧЕ НЯМАМЕ ПЪТИЩА КАТО ХОРАТА,ЩО КАРАТЕ ТАКА.НАЛИ НЕ Е ВСЕ ЕДНО ДАЛИ ЩЕ СЕ НАМЛАТИШ В МАНТИНЕЛАТА С 200,ИЛИ С 90.ДАЙ БОЖЕ ВСЕКИМУ ДА КАРА НОВ МЕРЦЕДЕС,АМА МИСЛЯ ЧЕ АКО БЕШЕ КАРАЛ С 90,КОЛАТА ЩЕШЕ ДА ГО СПАСИ.А И ПЕДАЛА НЕ СМЕ МУ ГО НАТИСНАЛИ НИЕ,НАЛИ.АМИ АКО ИМАШЕ ДРУГИ С БРЧКИ КАКВО,ЩЯХА ДА СА ВИНОВНИ ЧЕ КАРАТ БАВНО.АМИ КАТО СЕ ОГЛЕДАМ ПО ПЪТИЩАТА,МАСОВО ТЕЗИ С МЕРО КАКТО ТИ КАЗВАШ НЕ СПАЗВАТ ПРАВИЛАТА.АМА ТО НЯМА ОГРАНИЧЕНИЕ ЗА ТЯХ,НЯМА СТОП,НЯМА НИЩО.АМА ИМА ЗАКОНИ НА ФИЗИКАТА И ГРАВИТАЦИЯТА,КОИТО СЕ УЧАТ В СЕДМИ-ОСМИ КЛАС.ТОВА Е.СЕДНЕТЕ,ПРИПОМНЕТЕ СИ ФИЗИЧНИТЕ ЗАКОНИ,И ЩЕ ВИ СЕ ИЗЯСНАТ МНОГО НЕЩА. БОГ ДА ПРОСТИ ТОЗИ НЕЩАСТНИК
Боже колко комплекси имало по този свят:):) Без коментар... Що така бе баце, така много скоро ще си намериш куршума / майстора / мантинелата. Знаеш ли колко нахакани гъзенца като теб и този Безсмъртния с мерджалника са си отишли млади и зелени, а? Ако искаш да знаеш и аз 2008 имах една Омега 2.5 V6 175HP и с нея съм правил 235 по Тракия, само за да пробвам дали двигателят е ОК, но на прав участък след разклона за Пазарджик и при почти никакво движение, т.е. МИСЛЯ С ГЛАВАТА СИ при какви условия това става оптимално безопасно! И един съвет от мен: ако намалите комплексите си и нивото на гъзареене, ще намалите и без това високата смъртност сред популацията на баровелите!!! Просто се превърнете в нормални хора! Ще подобрите и своя живот, и тоя на околните.
Ей мухльо (ДО ВСИЧКИ ПЛЮЕЩИ МИШОЦИ),ако на мястото на мантинелата беше жена ми и детето ми с полото,тогава какво ще ми кажеш, а?Тогава щеше да резбереш какво е мъж и какво е беззаконие, просто ще те гръмна и ще те изям със салата,вярвай ми.Голям мъжкар излезе пък и представата ти за мъж май е леко извратена.Като си такъв пич хвани твоя мерцедес и ходи се трепи и ти като него,ще оценим мъжкото в теб,бъди сигурен,а жена ми е дететто ми ще живеят малко по спокойно като знаят че един такъв като тебе си е заминал.Ти господ ли си какво си?Майка ти знае ли какви ги дрънкаш тук а?Що не идеш в Германия да се ежиш така,пък да видим какво ще ти се случи като отнесеш мантинелата и случайно оцелееш?Аман от боклуци като теб,слава богу достатъчно сте прости и има достатъчно мантинели,та сами да се чистите...пфу...
Нв викай!И без тва няма кой да те чуе.Ти си като оня вчера,дето ми беше запушил колата на един паркинг и ми искаше 5 лева да ми я изкара.Забележи-не да си махне неговата,а да изкара мойта.Аман от нахалници...
Когато чета коментарите на такива пръдльовци се убеждавам, че наистина сме се превърнали в една зомбирана, безполезна и жалка нация. Може би има някакво решение да се оттървем поне от такива дебили - в някакво определено време (предварително добре разгласено) да се разреши преминаването на определения участък със скорост кой колкото може, На постигналия най-високата скорост оцелял да се присъди титлата "български мъжкар" и да му се разреши да се снима в компанията на всики известни фолк-диви.
Няма пътища в България, щото шефовете на тия с мерцедесите изнесоха парите за пътища. И не, не сме комплексирани ние. Малко хора си купуват мерцедес, защото знаят предимствата и недостатъците на колата и са я избрали. В сравнение с други коли, мерцедесите са бракми, ама българинът нали обича да плаща за емблема...Комплекси, комплекси.
Поне като христяни можеше да напишете лека му пръст, ама понеже всички българи са киселяци и форумни мишоци, а ако това беше ваш брат или приятел. а Вие не сте ли грешни?
Сещам се за скорошен случай с Румънеца(Румънеца и Енчев), чиито баща е чакал присаждане на орган. И се е наложило от София по-най-бързия начин да стигнат Варна. За 3ч да стигнат до Варна....това става само с много висока скорост. Човекаът си призна за привишенията и се извини, че му се е наложило да го направи и че ще си понесе всички сакнкции. Така, че е възможно в някакъв малък процент от случаите високата скорост да е оправдана
Жалко,жалко за родителите мъката е хилядократно по голяма от загубата на колата,а вий упреквате момчето!Няма безгрешни хора-ВСИЧКИ СМЕ СМЪРТНИ !
И какво?Доволни ли сте след като оплюхте човека?Нещо промени ли се?НЕ..!Не заради такива като него няма да се оправи нашата държава,а заради такива като вас...Не познавате,не знаете какво е станало обаче обидите веднага ги сътворявате...
На всяка крачка комплексари,сноби,байганьовци позната българска картинка. Този шофьор си е намерил това което е търсил. За някой неща да се чудиш,да се смееш или възмущаваш!!!??? Ето един пример: Онзи ден посетих новия МОЛ,един мъж на около 50 години помъкнал 6-7-8 килограма банани да ги примерят и да сложат стикер,момчето което мери му обяснява,че може само по около1 кг на клиент,тоя като почна да моли момчето,чак приплаква и казва ,че отвън в колата го чакали оше 5 човека,та да има за всички и други глупости,бави ,губи времето ,чак ми стана срамно как може да има толкова недостойни и нахални хора.А те не са малко,същите като тоя бай Ганьо са и в автомобилите по пътищата и къде ли не.Унижението в което изпадат за няколко кила банани е показателно за възрастен човек и семето което вече е посял да се размножават и дават прираст на нацията ни. Ужас , срамота и резил! Ще се оправим на куково лято както казва народа.
Я ни осветли всички тука тогава по въпроса?
То там май наклона е обратен, както и на ужасно много други места в България. Включително и по новия път Перник-Кулата, който май затова и не беше обявен за магистрала.
Мен ме интересува, кой ще плати разходите по възтановявянето на мантинелата и други разходи и загуби възникнали от тази неразумна постъпка. Можеби всички ние пак.
Не познавате човека, не знаете защо е бързал толкова, не знаете как е спечелил парите си, но всички го оплюхте набързо и сигурно сте доволни... Той не беше някаква мутра, а един от достойните българи, които правеха нещо смислено в тая държава, макар и толкова млад! Почивай в мир!
Ми що не е фанал самолет,кат е бързал?Доколкото знам Мерцедесите още не могат да летят.И кво са му виновни другите,дето евентуално е щял да утрепе?Все пак мир на праха му...
Няма оправдание за това, че е карал с 200+ км в час? За къде е бързал, за митницата да освободи тира, за концерта, който ще изнесе (не попада тук), да прибере оборота от мола, за срещата с приятели?
Мой човек, на магистралата ограничението е 130, а той е карал с 200. Нищо не му дава право да бърза. Не е спазил правилника, застрашил е живота на останалите участници в движението. Как си е изкарал парите не е важно, важното е, че с малоумната си постъпка е сложил край на всичко.
Не намирам за нужно да съжаляваме този млад човек. Той не е ценял живота си, защо ние да го правим?! Едно е положително в тази ситуация, не е поставил в опасност живота на други невинни хора...Бързал или не, законите са за всички и трябва да се спазват (особенно тези на физиката)!!! И аз като всички не съм безгрешен на пътя, но се опитвам да преценявам ситуацията и да действам с един ход напред, защото превенцията и съобразителността е по-важна от това каква кола караш, колко бързи реакции имаш.
Малоумник,то моето комби вдига 200 на магистралата,с такава кола,поне 250 трябва за да се утрепEш красиво!!:):)))))))
и ченгето дебне в касък а на някое село да те хване без колан,с изгасен фар,липса на желетка, и кви ли не....... който е решил да се трепе -..........................................................................