Коментари - Спират кисело мляко от пазара | dnes.dir.bg
назад

Спират кисело мляко от пазара

Инспектори от "Държавен ветеринарно-санитарен контрол" (ДВСК) към Регионалната ветеринарномедицинска служба в Хасково временно са спрели производството на "Радея мляко" UHT на "Българско сирене" ООД, гр. Хасково, съобщиха от НВМС.

Обратно в новината

Коментари - Спират кисело мляко от пазара | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Браво,утровиха ни с тия буклуци които слагат в млеката и сирената .Да ги затварят такива производители.

С риск да бъда поруган от всички разберачи и голями умнци и прочее експерти, ще ви кажа че единственото качествено кисело мляко е на Данон. И то не защото работя в Данон, а защото знам как се произвежда и какво правят нашите мили родни производители. Всяка седмица анализираме продукти на конкуренцията. Хора нямате си на представа какви боклуци ядете. Дори гадните гърции от ОМК с продукта си Виталия ви лъжат -било нямало захар. По-голяма смешка не бях чувал. Май те искат да пренапишат органичната химия, щото според тях фруктозата не захар. Но както е казно простотията не ходи по гората, а по хората. Като сте толкова умни яжте боклуци и се радвайте на чалкат

Наврете си го в гъза това мляко, дайте го на вашите деца и роднини да пият от него капути скапани, стига сте ни тровили с тия боклуци

До: Mr. Golden Nugget (07.09.2009 г. 17:20ч.) Ясно ми е, младок, че никога не си пил истинска боза!

Пенсионерите ще привършат...

Ако мереха с един аршин, трябва да спрат цялото кисело мляко в магазините! Като ям в Смолян истинско мляко и после като си взема от магазина, просто няма сравнение.. Не знам какъв им е проблема на производителите да правят истинско мляко.

защо ми се струва, че ДВСК търсат под вола теле? не е ли по - добре да спират нелегалните производители, отколкото само да търсят кусури на легалните... защото са на светло?

Хех - ама защо само на тия ? Трябва да спрете всички !!! Отровиха ни с тия изкуствени храни. Вече не знаеш от коя храна какви алергии или болести може да получиш! Нито сиренето, нито кашкавала, нито прясното и кисело мляко, нито колбасите са това което пише на етикета им. Пълен хаос - всеки произвежда и трови хората! Това никога не е било и минава последствията с Чернобил!!! И после защо имало толкова много онкоболни - ами храната отровна, въздуха отровен, водата отровна, живеем постоянно в стрес - как няма да има толкова заболели хора??? Какъв е тоя геноцид ??? Заради алчността на определени хора, които не си дават сметка какво правят!!! Докогаааа ?????????

Ако това трябва да се спазва, то химическото произведение ДАНОН трябва да се унищожи с огън и собствениците осъдени. Майки, не давайте на децата си продукти на Данон ако са под 5 г. Съдържа консерванти многократно над допустимото за бис и химикали.Нищо друго.

Всеки заловен да слага растителни мазнини, както и всякакви други неща, които нормално не се съдържат в млякото да бъде глобен сериозно, а бизнесът му разсипан от проверки ! И забрана да се подвизава в хранителния бранш за 20 години....

Аз не мога да разбера защо изобщо хабят такава ценна суровина като млякото, след като я развалят с тезирастителни мазнини?

пак се правят показни мероприятия! сега европейска мисия проверява работата на ветеринарите и те си пишат активи......

щом не трябва да има растително масло, значи не трябвадаима. Да се проверят и др млека. най-накрая да се научим на ред.

neka po tozi na4in da se sprat pove4eto menteta koito sa rodni

nai ve4e za6toto selqnite ni trovqt za da ostanat

Абсолютно е така - под вола теле търсят! Хората бачкат и дават хляб на цели семейства в тая криза, колко останаха такива?!, ДВСК вместо да си измиват ръцете - да поемат отговорност - къде са били при уточняване на етикетите?!

Ха, че те ще трябва да спрат повее от половината млека на пазара. В кофичките с надпис кисело мляко почти няма мляко... И всички си го знаем, просто купуваме, защото нямаме избор. Но то да е само с млякото ще го преглътнем, ама не е... Толкова некачествени продукти ни се предлагат в магазините, да проверяват и ДА НАКАЗВАТ! Ами продуктите с изтегла годност, за които нагло ти се обяснява - ами не сме го видяли... И това като всички друго в държавата.

Само така!Продължавайте в същия дух,докато разберат,че не трябва да ни заблуждават и тровят!

Ако всички производители се проверят толкова стриктно, то има вероятност да останем без кисело мляко на пазара. Интересно, кое е по добре - да ядем боклуците, да плащаме много по-скъпо с големите печалби на производителите, или да няма кисело мляко на пазара. Имаме, за съжаление, голям избор. Браво, че стигнахме до тук!

Всичкото кисело мляко в магазините в София е менте !!! Какво значи трайност 1 месец, това е нишесте с палмово масло, оцветители, овкусители и консерванти....

СПРЕТЕ ВНОСА НА СУХОТО МЛЯКО И ПАЛМОВОТО МАСЛО

хахха, холяда лева глоба, смешници. Всичко е направено така, че плащаш 1000 лв. , а реализираш 10-ки хиляди печалба. И това ако е закон ....

Не знам как е, но си направих експеримент с едно кисело мляко на Родопия. От един месец ми е в хладилника и е като ново. Не мисля, че е нормално. А някъде четох и за хамбургер, престоял 4 години и е без плесен. За какво говорим??!

Още една глупост от подлогите журналисти. Може да се каже че съм от бранша,но не съм чувал още за кисело мляко UHT. А и няма такава технология. Едно уточнение. Става на въпрос за прясно мляко. Моля дилетантите да не спекулират с фактите.

Абе момиче...Ред има в държава, не и в ТЕРИТОРИЯ...

скоро ходих на лекар и много ме учуди факта че имам мастни натрупвания в черния дроб? спортист съм и се храня здравословно,подбира уж храната,но се оказва че наистина ни тровят и държавата досега нехаеше за тези факти!

Слава богу , аз от заглавието си помислих че тези от ЕС са ни забранили да правим вече кисело мляко

Защо тогава на кашкавала пише КАШКАВАЛ?

А защо върху етикет на кисело мляко трябва да пише млечен продукт краве прясно мляко? Или аз нещо съм недоразбрал?

Помните ли, как преди време в Хасково посраха народа с боза. Оттогава не съм си помислял да погледна дори боза.

Ментета ,ментета,ментета-ако на всеки продукт поставяха етикет с точния състав и според това и наименованието ще трябва да се изработи и един общ знак за менте и всеки продукт който сега ни пробутват като оригинал да носи такъв знак.

Трябва да им се забрани да произвеждат кисело мляко и хранителни продукти, докато са живи!

То и наркопласьорите бачкат и изкарват пари за семействата си в криза, но бива ли по този начин?

За първи път прочетох името на фирмата и марката на млякото което са спрели от производство.Не мога да повярвам. А като имаше едни вафли4 с меланин не казаха кои са....

Mi kvo da pishe Kak4e na ka6kavala?Mente?!Dan Serdika Ba4ka Samo za iznos...Poznaite kade otiva ka4estvenoto ni mlqko-V Evropata,Za Evro se prodava.Tuka-menteta edni krenvir6i lele maiko...ot ednata strana na poto4nata liniq hvarlqt koko6kite,ot drugata-napravo krenvir6ite,VAKUUMIR

Истината е, че пиеме и ядеме ЛАЙНА ! Затова нацията ни е болна , с най много инфаркти и инсулти .

Санкциите ми се виждат направо СИМВОЛИЧНИ !

Конкуренцията е платила бе , споко. Са ще им вземат пазарния дял и готово. И ветеринарите сити и конкуренцията доволна. Тия са такива грандиозни боклуци от НВМС , че нема думи дето да могат да ги опишат. Ако тръгнем да сравняваме писаното на етикетите и съдържанието и заради това затваряме и изтегляме продукти от утре трее да не ядем нищо българско - еле пък месо. И така требва да стане - за 0,1 % отклонение от написаното - конфискация на продукта - 1 месец лиценза за работа. При 2- ри път - форевър клоуз.

Скапани селяндури,много бързо се изхитриха и решиха да забогатеят...нещастн иначе плачат за субсидии и защита.

Батко собственик на мандра не е слушкал... Трябва да го напляскаме ... Сигурно не си плаща за правото да продава на пазара ...

Ей,онзи...литър сурово краве мляко се изкупува от фермите за 0,45 лв в момента,да не мислиш,че ,,скапаните селяндури знаят кво става с това мляко после в мандрите и как го кръщават...а по-полека с квалификациите...

Съгласен съм напълно с мнениято на Васко. До колкото разбирам от текста проблема е само в етикета и нищо друго

Супер мошеници са собствениците - особено единия - селянин от Харманли! Ще изтровят народа с тази скапана марка Дея

да не е ДЕЯ щото не съм чувал за РАДЕЯ

Такива, убийте ги, грях няма !

ДВСК да спре и киселото мляко на същата фирма, което се продава под марката Vian в Кауфланд за 41 ст., състав обезмаслено мляко, растителна мазнина и вода 90%