sofia.bg
Предлагат спасителен план за Първа МБАЛ
Столичният общински съвет да обяви за публична общинска собственост сградата на Първа МБАЛ на бул. "Патриарх Евтимий" 57.
Това иска в писмо до съвета изпълнителният директор на здравното заведение д-р Цветан Димитров. Промяната на вида на собствеността е наложена от финансовото състояние на болницата, което поражда реална опасност кредиторите на дружеството да наложат като обезпечителна мярка възбрана на имота и отнемането му за покриване на задълженията, посочва в писмото Димитров.
От общинската болница освен деактуването на сградата от частна общинска в публична общинска собственост, искат да се преоценят активите на дружеството, както и увеличаването на уставния му капитал с парична вноска от Столичния общински съвет за погасяването на неотложни просрочени задължения.
От общинската болница освен деактуването на сградата от частна общинска в публична общинска собственост, искат да се преоценят активите на дружеството, както и увеличаването на уставния му капитал с парична вноска от Столичния общински съвет за погасяването на неотложни просрочени задължения.