Делото за тях ще тръгне през ноември.
В голяма част от медиите се появи твърдението, че царят ламти за още земи, които са били държавна собственост. Декарите представлявали разликата между отчуждените земи на царското семейство през 1947 г. в района на селата Горни Лозен, Казичене и Горубляне, и възстановените през 2001 г. В момента земите са част от държавния поземлен фонд към земеделското министерство. Според експерти данъчната оценка на терена е близо 14,6 млн. лв.
От кабинета на Симеон категорично опровергаха твърдението, че земите са били държавни, защото Симеон и сестра му разполагат с наследствени документи. “Когато държавата е национализирала земи през 1946 година, то те са били само частни. Няма как да се национализират държавни земи”, коментират още от там. “Не знам защо тази информация излиза чак сега, това не е ново. Най-вероятно е спекулация с популистки привкус”, коментираха още приближени на царя.