Това съобщиха представители на трите партии, участващи в коалицията - Зелена партия "Българските зелени", ПК "Екогласност", Партия на зелените, цитирани от БТА.
Симов заяви, че целта му е столицата да придобие нов имидж, да се създадат нови "зелени работни места" и да се повиши качеството на живот. Приоритетите на коалицията са промяна в зелената система на София, която в момента била в окаяно състояние, както и подобряване на околната среда на столицата. Симов обясни, че има предвид подобряване на района на Витоша, който бил "превърнат в кочина". "Ще се стремим да въведем нови, щадящи източници на енергия и ще се опитаме да решим проблема със сметосъбирането, чрез действително въвеждане на разделното събиране на отпадъци", каза Симов. По думите му друг въпрос, по който трябва да се работи, е създаването на нова транспортна схема, защото сегашната е от 80-те години на миналия век.