DarikNews
НДСВ няма да има кандидат за кмет на София?
Очертава се НДСВ да няма кандидат-кмет на София, заяви канидидатът за лидерския пост на жълтата партия Николай Василев.
В НДСВ съм с царя от самото начало. Участвал съм активно в написването на всички предизборни и управленски програми на партията, както и коалиционни споразумения и смятам, че съм част от историята и идеологията на нашата партия. Това заяви бившият министър на държавната администрация и административната реформа от НДСВ Николай Василев в предаването на Дарик радио “Седмицата“. Това, че сме извън парламента, ни дава малък шанс да започнем по различен начин, допълни още Василев. На въпрос дали НДСВ ще има кандидат за кмет на София, Василев заяви, че лично негово мнение е, че всяка уважаваща себе си партия трябва да има кандидати и на президентски избори, и на кметски избори, в столицата особено. “Очертава се партията да няма кандидат и си признавам, че това аз лично не го подкрепих като идея“, добави още Николай Василев.