Това съобщиха от инспекцията. Нарушението е установено на територията на Сливница. Ловът е извършен от български гражданин и сръбски гражданин, които са хващали птиците посредством орнитологични мрежи и с кафези с поставени в тях живи пойни птички за примамка. След като бъдат хванати, защитените птици се изнасят в Италия, където са голям кулинарен деликатес. Използването на мрежа и жива примамка са уред и метод за лов, които са забранени от Закона за биологичното разнообразие /ЗБР/. Експертите на РИОСВ - София са иззели 80 кв. м орнитологична мрежа и стойки за нея, както и три кафези с птици за примамка. Съгласно ЗБР глобата за такова нарушение е до 5 000 лв., уточняват от РИОСВ.