Пътища от магистрален тип ще обикалят София
Пътища от магистрален тип ще обикалят София, а изграждането им ще е до четири години, каза при представянето на транспортната инфраструктура от Общия устройствен план главният архитект столицата Петър Диков.
По думите на Диков тези пътища ще дават възможност за скорост на движението 120 км в час, няма да имат светофари, а кръстовищата ще са на две нива. Според него това е реален начин да се намали трафикът, тъй като ще се ограничи транзитното преминаване през столичните булеварди. Планът предвижда кръстовища на две нива да има на "Орлов мост", "Лъвов мост", "Сточна гара", както и на бул. "Др. Цанков" и на ул. "Фр. Нансен".